1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Златна средина

Дискусија во форумот 'Социологија' започната од Scars, 10 август 2012.

 1. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Дали мислите дека постои таа ''Златна средина''?
  Дека постојат луѓе кои знаат да се забавуваат,знаат да пијат
  но секогаш знаат кога им е доста.Дека постојат
  луѓе кои знаат тие да ги контролираат парите,
  а не парите нив.Или пак во животот
  си или горе или долу? Како што вели една песна од
  Валдо Јанески: ''Денес сум крал на блесок магичен,утре вкал ко лузер обичен''.
   
  На Aaliyah му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  сам си ја одредуваш таа златна средина
  туку да те прашам си ја читала ли книгата на Игор Џамбазов Прирачник за антиалкохоличари (pivo)
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Постои, тоа ти се вика стабилен човек. Да, се случува ден два во годината да се претера со пиење, или со парите, ама се се учи со текот на годините. А и не е како тие да се најважните работи во животот.
   
 4. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  постои таква златна средина
  всушност човек само си ја одредува или поставува
  еве јас пример сум за тоа, никогаш не барам премногу или пак не претерувам, знам да се заситам со малку зошто така е и најслатко, едноставно знам кога е доста
   
 5. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Постои златна средина, но секој човек треба да е свесен и сам себеси да знае да си каже колку е доста.
  Обично луѓето потпаѓаат на туѓо влијание и си викаат дека ако некој друг може да пие две или три чаши повеќе може и тој.
   

Сподели: