Златна средина

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,227
3,542
1,143
Дали мислите дека постои таа ''Златна средина''?
Дека постојат луѓе кои знаат да се забавуваат,знаат да пијат
но секогаш знаат кога им е доста.Дека постојат
луѓе кои знаат тие да ги контролираат парите,
а не парите нив.Или пак во животот
си или горе или долу? Како што вели една песна од
Валдо Јанески: ''Денес сум крал на блесок магичен,утре вкал ко лузер обичен''.
 
  • Like
Реакции: Aaliyah

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
сам си ја одредуваш таа златна средина
туку да те прашам си ја читала ли книгата на Игор Џамбазов Прирачник за антиалкохоличари (pivo)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Постои, тоа ти се вика стабилен човек. Да, се случува ден два во годината да се претера со пиење, или со парите, ама се се учи со текот на годините. А и не е како тие да се најважните работи во животот.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
постои таква златна средина
всушност човек само си ја одредува или поставува
еве јас пример сум за тоа, никогаш не барам премногу или пак не претерувам, знам да се заситам со малку зошто така е и најслатко, едноставно знам кога е доста
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
971
733
Постои златна средина, но секој човек треба да е свесен и сам себеси да знае да си каже колку е доста.
Обично луѓето потпаѓаат на туѓо влијание и си викаат дека ако некој друг може да пие две или три чаши повеќе може и тој.