Златна Бубамара на Популарноста

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,758
2,578
1,683
Han Wavel
Полошо од лани, и тоа многу полошо. Единствено на почетокот се насмеав малку и кога им даваа награда на к-15, уствари и тоа за преслушкувањето беше добро ама ништо посебно. Лани ехее каде каде беше подобро. Слабо, да не кажам разочарувачки. 4 и пол саати не знам како издржале луѓето да седат.
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Како манифестација за доделување на награди- ок беше.
Ама за шоу кое сите го очекуваат- не.
Лани, а особено во 2012 и 2011 на секој збор се смеевме, стомаците не болеа. Сега само по некоја блага насмевка.
Вчера кого и да го прашав дали ќе гледа Бубамара, сите одговараа дека не се стрпливи и дека едцај чекаат да почне.
И, на крајот- ништо.:place
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Еве само што го догледав целото шоу за саат ипол. Одвај еднаш се насмеав. И не дека не очекував вакво нешто само се убедував дека можеби и грешам, ама јок. Сашко се надмина пред неколку години кога пееше Фигаро, после тоа следеа големи падови. А овие двајцата, filthy peasants, ништо повеќе.
Влатко Стефановски (како стандарден добитник) не го бива веќе. Едноставно нема веќе став за тоа што го прави, а па кога слушнав за што добива награди т.е. со какви песни :facepalm2

Не знам зошто ама последно време имам впечаток како бубамарава да стана нешто као фенси забава на 10-тина фамилии кои излегуваат и раскажуваат „интересни“ причи.


Дечки искина Бубамара вчера, задолжително гледање во недела на ТВ :)
Што поточно искина бубамара годинава?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aristokrat

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,752
2,368
1,123
www.crnobelo.com
Што поточно искина бубамара годинава?
Јас ги гледам во живо изминативе 5-6 бубамари, и ова ми беше единствена да не помислам „ајде уште колку награди има, да си одиме“.
И искрено двајцана пред Сашко ми беа поинтересни.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,758
2,578
1,683
Han Wavel
Златна бубамара на ретардираноста. Предлог за ново име на манифестацијава.
Тотално промашување и глупости, јас за ова нема шанси да платам карта, треба мене да ми платат за да ги гледам.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Златна бубамара на ретардираноста. Предлог за ново име на манифестацијава.
Тотално промашување и глупости, јас за ова нема шанси да платам карта, треба мене да ми платат за да ги гледам.
А картите не беа само за елитата?