1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Засади ја својата болест

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од misterija, 31 март 2016.

 1. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Ееееех..луѓево уште некоја година можеби на Марс ќе почнат да живеат ама во магии и бајачи уште веруваат и што е трагично, многу млади бараат спас за својата мака кај овие видовити гатачи, предвидувачи на судбината и што ли се, немам појма:facepalm2
  Не сум знаела дека поред проектот на владата-засади ја својата иднина-, имало и засади ја својата болест:confused:проект на маѓиските кругови;)
  Ако некој човек има некоја мака, некоја болест што долго трае и не се лекува а се сомнева дека му е направено магија, треба да земе малку слуз од своето тело...дали тоа ќе биде плунка, зној, урина, крв, на мало парче газичка и тоа да се посади во саксија со семе од некое цвеке, ама стриктно да е семе а не цвеке со веке готови корена...тоа да се засади кога нема полна месечина, да не биде тој ден празник некој, не смее да му биде на тој ден роденден на болниот, да не биде недела или петок..и така се сади и се чека да порасне цвекето..откако ке порасне, не многу, неколку сантиметри, се сече со ножици и со се земја се фрла во река....иии болеста исчезнува!
  Ако некој има болест предизвикана од сомнителни околности , нека проба, можеби ќе делува успешно(flower)
   
 2. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Читав еднаш за некои експериметни кои имале за цел да покажат дека човековото битие не е ограничено со телото, туку дека енергијата и душата можат да растат во зависнот од свеста која индивидуата ја поседува. Незнам точно каде, кој и како го вршел експериментот, голема маана ми е што не памтам такви битни податоци, но експериментот покажал дека кога физички ке се оддели некој дел од човековото тело, без разлика на физичката оддалеченост, меѓу нив има енергетска поврзаност. Доброволците кои учествувале на експериментот биле прикачени на некои апарати кои што имале за цел да покажуваат низ какви емотивни процеси поминуваат поединците. Најчесто им сечеле прамен од коса, им земале плунка или крв и без знаење на доброволците, им го палеле праменот коса, гаселе цигара во нивната плунка, газеле врз нив... Во тие моменти на апаратите јасно се покажувала реакција на телото, многу слична како при голем стрес, страв или тага. Некои од нив не биле свесни за нивните чувства, а некои добивале панични напади и анксиозен страв.
   
  На ●Untouchable° и misterija им се допаѓа ова.
 3. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Интересно е навистина, но нели и сите магии се прават така, на тој што сакаш нешто да му сториш му одземаш нешто негово, дури и мајци и гаки носат кај тие врачарите и прават врз нив разни ритуали:facepalm2
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 4. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  И не само тоа, во скоро сите култури папочната врвца се чува или близу до себе или се копа близу родната куќа, првата косичка од новороденчето се чува. баба ми која беше бајачка, врачарка и билкарка, лекување луѓе кои згазнале на нечија ,,болест,, и сл., велеше дека коса и нокти никогаш не треба да се ставаат во оган и дека никогаш не треба да плукаш на пат (најверојатно за да не ја згазне некој плунката).

  Интересни ми се овие работи, има некоја смисла сето ова.
   
  На misterija му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Да не не треба да пуштам вода во клозет? ;)
   
 6. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Ако не пуштиш вода во кЛоЗеТ, можеш да ризикуваш... некој што сака да ти направи магија ќеискористи и ќе ти земе малку од урината и после ти ќе го оКрКаааааааш..;):rofl
   
  На Falanga му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
  Секогаш кога ќе одерев нога или рака или ќе имам рани по нозете како и по обичај ,секогаш е нај убаво да те измочка девојка некоја (bravo) ,а зошто ?!
  Урината е специфична кај женскиот пол ,а поготово кај помладите , со самото лечење на раната се создава заштита која не дозволува бактерии да навлезат на неа :p (wave) (party)
   

Сподели: