1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Запирање на возилото при возење

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од helpme, 15 јануари 2013.

 1. helpme

  helpme Нов член

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  Здраво, возам Opel Frontera Б 2.2 ДТЛ од 1999 год. Со возење со брзина од 120 км/ч возилото ми изгасна и неможам да го запалам. Филтерот за нафта е сменет. Што друго треба да преземам?
   
 2. helpme

  helpme Нов член

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  Има 30 литри
   
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  побарај стручен совет од механичар :biggrin
   
 4. helpme

  helpme Нов член

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  секако дека ќе побарам стручен совет но тоа утре, благодарам на сугестијата. сега ми треба само сериозен одговор
   
 5. turop

  turop Активен Член

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  68
  Вака не знам кој ќе знае да ти одговори немаш дадено доволно информации,вергла ли пали ли на гурање,трокира,сецка итн....
   
  На 4FUN му/ѝ се допаѓа ова.
 6. helpme

  helpme Нов член

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  вергла но не пали на гурање
   
 7. turop

  turop Активен Член

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  68
  Да не си ставил бензин по грешка.
   
 8. helpme

  helpme Нов член

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  не, сабајле ставив ТОЧНО 30 литри и после 100 км ми изгаси
   
 9. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  провери бош пумпа може да е до не а да откажала
   
 10. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  провери дали од цревото одит нафта во бош пумпата.
  Не прочитав дека е дизел- моја грешка.
   

Сподели: