Запирање на возилото при возење

helpme

Нов член
15 јануари 2013
8
0
1
39
Здраво, возам Opel Frontera Б 2.2 ДТЛ од 1999 год. Со возење со брзина од 120 км/ч возилото ми изгасна и неможам да го запалам. Филтерот за нафта е сменет. Што друго треба да преземам?
 

helpme

Нов член
15 јануари 2013
8
0
1
39
секако дека ќе побарам стручен совет но тоа утре, благодарам на сугестијата. сега ми треба само сериозен одговор
 

turop

Активен Член
15 март 2012
105
68
28
Вака не знам кој ќе знае да ти одговори немаш дадено доволно информации,вергла ли пали ли на гурање,трокира,сецка итн....
 
  • Like
Реакции: 4FUN