1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Задолжително да се прочита!

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 20 февруари 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  1. Во подфорумот Општи муабети секој член има слобода да коментира и создава нови теми за дискусија.
  • За коменитрање на одредена тема задолжително користете кирилица.
  • Коментарите што ќе бидат напишани на латиница ќе бидат избришани.
  • Бидете учтиви кон останатите членови.
  • Веројатно нема да имате исти мислења со останатите членови, па не се препукувајте, не провоцирајте и не се однесувајте агресивно кон нив, мислењата со такво однесување ќе бидат отстранети.
  • Не влегувајте во улога на модератор. Доколку наидете на мислење што ги прекршува правилата, пријавете го преку копчето „Пријави“. Не се обидувајте да ги разрешувате проблемите и да ги „опоменувате“ корисниците.
  • Не пишувајте мислења како „И јас исто“, „Да“, „Не“, „Се согласувам“, „хахахаха“ и сл.
  • Ако сакате да се заблагодарите, не пишувајте мислења како „Благодарам“, „Лелеее, фала многу“ и сл. Наместо тоа, користете го копчето „Ми се допаѓа“!
  • Не испраќајте смајлиња без текст.
  • Не испраќајте две мислења едноподруго. Ако веднаш по испраќањето на одредено мислење се сетите дека треба да допишете уште нешто, редактирајте го мислењето со помош на копчето „измени“.
  • Забранети се мислења кои содржат: пцовки, вулгарни или навредливи зборови;
  2. Создавање на тема

  • Не отворајте дупли теми. Пред да отворите одредена тема, пребарајте дали веќе има таква.
  • Пред темата да ја сместите во Кафе муабети, разгледајте низ форумот. Можеби постои посоодветен подфорум за вашата тема.
  • Насловот на темата треба да е соодветен и да ја опишува содржината. Не се дозволуваат наслови како: „Помош!“, „Итно е!“, „Голееем проблем“, „Help...“ и сл.
  • Темата да поттикнува дискусија.
  • Не прашувајте во темите зошто ви било избришано одредено мислење, заклучена одредена тема и сл. Најверојатно не сте ги почитувале правилата.
  • Доколку бришете сопствено мислење, образложете причина зошто го бришите.
  • Доколку забележете одредени неправилности, пријавете го мислењето образложувајќи причина или обратете се кај мене преку порака.
   
  На Stojne, I love you, ричи.иии и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  There's a new sheriff in town. :cool:

  Само да ве потсетам да не ги заборавите правилата што се пишани погоре. :)

  Темите со глупав вовед ќе ја полнат кантата, така да ако мислите да отварате тема нека бидат насловот и воведот добри.

  Истото важи и за мислењата на латиница. Не сакаме очите да ни паѓаат додека читаме.
  Ако пишувате на латиница прво си добивате жолт картон, а ако терате инает добивате зимски одмор. :)

  Поздрав. :)
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: