Загадениот воздух во Македонија

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Не дека во Куманово е многу подобро, ама сепак двои неколку нијанси. Денес и пред некој ден бев за Скопје, па тоа штипе и очи и грло, сериозно немам осетено така остро да ме гребе грлото и да ми солзат очиве.
Тешко оние што живеат по Центар посебно, би се преселила во некоја планина.
Него, бесплатниот превоз колку траеше, еден ден? :rofl Готово, се исчисти градот. Меркиве им се.........
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Што позагаден воздух тоа подобро. Фиромјани не заслужуваат ништо подобро. Кога некој би убацил и радијација гратис тоа би било нешто феноменално.
 

bluebell

Истакнат Член
12 јануари 2022
73
23
108
27
Според мене, воздухот е загаден поради дивоградбите. На секое место каде што има зеленило се прават згради и со тоа се намалува бројот на зелени површини. Дивоградбите прават проблем и во водоснабдувањето, односно на тоа дали во некој дом ќе има помал притисок на водата или не.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Не можам да опишам колку се гушиме периодов, ама нема ништо.
Апликациине за воздух ги користат само партискине ботови за да си префрлаат од една на друга владејачка партија дека не прават ништо, као видете каков е воздухов, ајде вашата партија што прави, изгинавме. После ќе победи нивната и ги нема никаде, чист им е воздухот...
Стари гуми си горат, автобуси од 74-та уште си возат. Идила. Посебно за луѓено со срчани проблеми, гледам по татко ми.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider