Живеење заедно пред брак | Црнобело Форум

Живеење заедно пред брак

онјаЛ

Полноправен Член
22 ноември 2012
69
85
18
Многу ги почитувам паровите што се одлучиле на ова. Не се споредува гледање негде во кафич, со живеење и будење до личноста со која планираш нешто сериозно во животот.
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
27
Ваквите врски ги подржувам дека може да се научат негативните и позитивните работи кај партнерот и на време да се раскине ако не оди
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕид на плачот

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
105
353
Потполно ги подржувам. Поубаво се запознаваат, гледаат како изгледа заедничкиот живот
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: incule