Женски и машки чанти, торби и ранци

  • Автор на темата JaMi
  • Време на започнување

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Женските чанти се неопходно средство за складирање на сите потребни работи кои жените ги носат со себе.Некои мажи сметаат дека женските чанти служат само за носење на ''алатките'' и ''реквизитите'' за разубавување на жената(за да се проверат колку се убави,дали им е размачкана шминката и да си стават кармин).Чантата е една од најдобрите пријателки на жените,секогаш е корисна а се случува само да ја носиме заради естетика.Сепак во женските чанти секогаш се крие уште по нешто..Дали на дното на чантата или во дното на нас самите секогаш се наоѓаат оние работи за кои никој друг не знае.Исто така многу жени можат да се сложат дека ниеден outfit не е потполн без соодветна чанта.Денес чантата не служи само како моден додаток туку и знак за престиж.
Во денешно време актуелно и корисно стана носењето на машки чанти.Па и на мажите им треба нешто во што ќе ги носат, бизнис-картичките, клучевите, паричникот, телефонот, наместо да ги полнат џебовите.И пред неколку години, кога машката чанта беше за прв пат претставена, се мислеше дека нема да стигне подалеку од машките модели на ревиите, бидејќи се сметаше дека таа ја намалува машкоста.

Дали носите чанти,дали ги менувате често според облеката и потребите ,што најчесто носите во неа?
Ставете слики од ваши чанти,ранци и торби или слики од трендовски чанти,торби или ранци кои што посакувате да ги имате или ви се допаѓаат.
И да се насмееме малку -Дали се сложувате со познатата изрека дека во женската чанта има сé освен ред?!
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Носам торба само кога морам. На факс најчесто, кога носам тетратака, скрипта и слично. Ранец, за на Водно или слично шетање, или ептен ако морам нешто тешко да носам. Инаку, избегавам торби, сакам слободно да се движам, јас лично не се чувствувам комотно со торба.

Иначе, вакви ми се допаѓаат:

TEXTURED LEATHER CROSSBODY BAG.jpg Catania Haircalf.jpg ASOS Canvas Backpack.jpg River Island Navajo Backpack 1.jpg
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
Гонзо види вака брат.
Тв чанта ти е двонаменска чанта, гледаш телевизија и далечинскиот управивач внатре си го носиш. Е сега не сум сигурен колку канали факат али тв1000 после 12 сто посто ја факат. Имаш два звучници од по 20 вати што одприлика е доволно да слушниш вести додека се шеташ или возиш во автобус.
tv_canta_1.jpg
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
651
1,915
393
Fukushima
www.gonzo.com
Гонзо види вака брат.
Тв чанта ти е двонаменска чанта, гледаш телевизија и далечинскиот управивач внатре си го носиш. Е сега не сум сигурен колку канали факат али тв1000 после 12 сто посто ја факат. Имаш два звучници од по 20 вати што одприлика е доволно да слушниш вести додека се шеташ или возиш во автобус.
Отвори ја прикачената датотека 4849
a имат усб-порт?
ја би одбрал нешто вакво:
олд скул стерео чанта, за раперки, драперки, хипхоперки и сите што сакаат да слушаат музика додека идат у шопинг, прима касети,цд-а, усб,мп3,двд има и радио па можеш да си слушаш и вести додека се возиш во автобус.
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,161
1,133
a имат усб-порт?
ја би одбрал нешто вакво:
олд скул стерео чанта, за раперки, драперки, хипхоперки и сите што сакаат да слушаат музика додека идат у шопинг, прима касети,цд-а, усб,мпр,двд има и радио па можеш да си слушаш и вести додека се возиш во автобус.
Преубаво како и обетките уствари и ти одговара со тие бубачките :D
 
  • Like
Реакции: JaMi

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
651
1,915
393
Fukushima
www.gonzo.com
Lady*
Нашол кој да каже :rofl Иначе чантичкава како за тебе? или на една од твојте жени?:giggle[/quote]
грешка мислев за едни други, онда нешто вакво за овие обетки:

иначе претходните се на една од жените (ако ме дознае:ladno) а оваа последнава е нова ја купив изненаџење за една друга жена(flower)
 
  • Like
Реакции: Gemini, JaMi and Lady*