Есенски тренд

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
Уште еден месец и треба да ја спакуваме летната гардероба и да ја освежиме новата, есенска. Не знам за вас, но мене есента ми е омилено годишно време баш поради гардеробата. Толку убави и топли бои, прекрасни модели, сето тоа што на една урбана девојка би и се допаднало. Па ајде ставајте слики со есенски модели и урбани есенски комбинации. Еве јас ќе почнам прва :sreken

 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Комбинацијата што ја има кај двете,со црните чизми,не ми се допага целата,но чизмите и ташната (inlove) неопходни за мојата есенска скромна гардероба.
Такви чизми ми се чини дека секоја есен купувам.Ги обожавам.
Да не ја постирам и јас истата затоа на долго изнапишав.
 
  • Like
Реакции: Dolphine

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Едвај чекам да си ги извадам малтинчињата, кондурите, чизмите, марамите...
Многу сакам во есен да носам фармерки, блуза/ кошула, џемпрче, марама и кондури или чизми. Исто сакам и хеланки сонекоај туника (inlove) Исто и нешто со кожена јакна, сакам да си купам од оние елечињата со крзно (вештачко секако) и да си го комбинирам сите сезони освен лето.

 

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
Комбинацијата што ја има кај двете,со црните чизми,не ми се допага целата,но чизмите и ташната (inlove) неопходни за мојата есенска скромна гардероба.
Такви чизми ми се чини дека секоја есен купувам.Ги обожавам.
Да не ја постирам и јас истата затоа на долго изнапишав.
Баш такви чизми барав цела година, од каде ги купуваш? Ептен се убави (inlove)
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,477
5,078
1,153
Wind Of Change
Мене есента ми е омилена и поради гардеробата и поради пејсажите.Во овој период најмногу сакам да носам фармерки, чизми до глужд, балетанки, патики, блуза, кошула, марама и најомилената кожна јакна :sreken
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
И мене есенските комбинации ми се топ, посебно комбинација - фармерки, кошула, чизми и марама ама кога ќе ми текне дека дожд надвор ме чека и ќе се укашкам и ич не ми се излегува облечена така. Затоа на есен често сум облечена со хеланки и некој чизми есенски со било каква блуза и мантилче. -.-
 
  • Like
Реакции: Dolphine and Martin_MKD