Ембриогенеза и фетален развој | Црнобело Форум

Ембриогенеза и фетален развој

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
А ќе се важи, ако татковците почнеме да објаснуваме по недели каква е идната мајка во расположението? :)
 

Taa Sum..

Староседелец
17 април 2012
233
444
1,063
Скопје
Браво за темава,одлично објаснето..И јас како Цаци можам да ви кажам нешто од лично искуство со првото а и еве сега сум при крајот на бременоста со второто :) Ако ве интересира било што,прашајте си :*
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Сакам да прашам нешто.Бремена сум речиси 5 недели,а по професија сум професор и постојано сум на нога,кога сум на работа,па дали е добро да продолжам со работа,зашто до крајот на бременоста планирам да работам,за да не се соочувам со непријатности.