Електролитски депилатор

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
501
1,110
393
"Безболно решение за трајно отстранување на несаканите влакна, достапно во домашни услови" - Колку убаво звучи реченицава :D
Веќе подолго време се мислам да го купам депилаторов бидејќи си имам голема мака со влакнава :besen
Па девојки, кажувајте дали го имате користено ? Дали нависитна е ефикасен како што го прикажуваат или се само фрлени пари за џабе?
 
  • Like
Реакции: parvati

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Фрлање пари за џабе ти се тоа.
;)
 
  • Like
Реакции: Minella

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
501
1,110
393
Знам дека треба подолг период да се користи за да се видат резултатите , затоа прашав :)
 

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
169
171
43
Pust ostrov
Ништо од тоа ем боли ,ем не е пријатно , ем растат влакна со подебел корен ,иначе и јас сакав да си земам , ама една пријателка ми даде да испробам ,неможев да го поднесам и за џабе би го купила , и не е баш ефтин . Иначе најбоље ми е на мене бричевите од вилкинсон за жени секако или пак добри се и од веет бричевите ,малку се поскапи али одличен ефект ;)
 

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Па речиси една година го користам, ми се ретчат да, а и плус не растат многу бргу после депилирањето