Ела Хендерсон (Еlla Henderson)

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Ела Хендерсон е британска пејачка која иако важеше за силен фаворит за победа на X Factor UK 2012,сепак од 12 финалисти,го зазеде 6тото место.Но и покрај тоа таа е популарна.За нејзините 19 години има снимено убави песни кои веќе се хитови и зафаќаат високи места на топ листите.Еве некои нејзини песни:
Нејзината песна Ghost е нејзин најголем хит и е број 1 на топ листите во Велика Британија и Ирска,број 3 во Австралија,број 2 во Австрија,број 4 во Нов Зеланд,број 10 во Швајцарија,број 11 во Шведска,број 12 во Канада,број 15 во Данска и број 21 во САД.Мене многу ми се допадна.Еве уште некои:
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Х Фактор! Штом се спомне Х Фактор, јас тука сум :zelen
Го следев шоуто и не ми беше таа фаворит, чинам тогаш навивав за District3. Мање битно, девојчето дека растура - растура, и јас бев изненаден кога излезе бидејќи беше единствената од девојките што знаеше да пее и има специфичен глас. Според мене, песните некако ко да не ми се за неа, на пример кога ја пееше Say my name на финалето со другите натпреварувачи, растури. Јас дури и сега кога ќе ми текне на таа песна ја пуштам неа а не оригиналот затоа што нејзината верзија е стварно оригинална. Од друга страна нејзините песни (ги немам слушнато сите, конкретно зборам за Ghost) мислам дека е тотален промашај и јас не знам зошто воопшто е хит. Како прво, многумина не го разбрале текстот па во едно интервју ја замолија да каже што точно се расправало во песната (и спотот). Второ, дека може да ги искаже своите гласовни можности во песната, не може. Не е тип на музичар кој би го слушал за релаксирање ниту некој за кој би можел да кажам Еј, оваа има одлични песни, мора и следната да е предобра. Does not work for me at all :( А имаше потенцијал да стане нешто...