Екстремни спортови

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
кои се вашите најинтересни или најомилени ексремни спортови? јас имам пробано алпинизам, баш е супер адреналински спорт, Ми ги имаше покажано основните потези и начини како најлесно да се качувам еден школски мој Марио. Иначе Марио е првак на македонија во алпинизам во тежинско и брзонски искачување.. Планирам за в лето да пробам банџи џумпинг ама сеуште ја испитувам мојата храброст... дали вие би пробале нешто такво?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe and Minella

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Jaс би пробала. Освен спортовите што ги спомна сакам да пробам и падобранство. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
и јас сакам ама во македонија нема кај да се проба таков нешто.. единствено мислам дека сеуште постои падобранска единица во војската... тоа е единствена шанса за падобранство. инаку во битола постои параглајдинг клуб ама ептен е скапо за да пробаш да леташ со параглајдер...
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
и јас сакам ама во македонија нема кај да се проба таков нешто.. единствено мислам дека сеуште постои падобранска единица во војската... тоа е единствена шанса за падобранство. инаку во битола постои параглајдинг клуб ама ептен е скапо за да пробаш да леташ со параглајдер...
Ми го зеде зборот исто сакам и параглајдерство, мислам дека во градот каде што живеам некогаш имало параглајдинг клуб.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
инаку ви препорачувам алпинизам супер адреналински, на почеток пробајте со јажиња и со заштита а после ако сте зависници од адреналин пробајте без јаже.. така е поопасно ама е многу појако чувството... јас се имав качено неколку метра без јажеи почнаја да ми се тресат раце ама не од страв туку шо не ми беја доволно извежбани и силни па од притисокот ми попуштија...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and Selma

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Ми се допаѓа екстремниот моторспорт: суперкрос, мотокорс, фристајл мотокрос. Особено сакам bmx трикови, и секако, со скејт. Интересно ми е и паркур. А би пробала бордање на песок и сурфање. :)