Едукативни играчки за деца | Црнобело Форум

Едукативни играчки за деца

efederer

Админ
Член на администрација
2 октомври 2011
155
256
1,063
Споделувајте предлози за креативни и едукативни играчки за деца за сите возрасти.
Од мое исксутво со 20 месеци дете - ужива да игра со вода, кујна, бебиња, колички за бебиња, да бои со фломастери, да реди слагалици со животни - како овие Монтесори https://www.crnobelo.com/shoping/za...blo-14-kreativni-i-edukativni-igracki-za-deca
 

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
105
353
  • Ми се допаѓа
Реакции: MajkaMuNaMarko

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,520
14,428
1,683
Таму каде што треба
Мене ме интересира искрено дали и колку време си играт децата со smartboard таблите од овој тип бидејќи се доста скапи - да знам дали да инвестирам https://www.facebook.com/smartkid.mk/

Можете и сами да изработите,инаку многу добра работата за развивање на моториката кај детето. Нешто што треба секој да го има дома.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MajkaMuNaMarko