ЕМО музика, слушате, ви се попаѓа? | Црнобело Форум

ЕМО музика, слушате, ви се попаѓа?

Слушате ли емо музика?


  • Вкупно гласале
    7
Статус
Затворена за нови мислења.

bacdac

Полноправен Член
27 февруари 2012
48
19
8
31
Еве една емо песна мене доста ми е добра а и многу си ја сакам.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Еден од омилените бендови ми е AFI и иако спаѓаат под панк и post-core, дефинитивно имаат емо фаза [(2003) Sing The Sarrow, (2006) Decemberunderground], а една од поомилените од нив ми е Silver & Cold. :sreken


Исто Pierce the Veil не се лоши.


А и обожовател сум на 30 Seconds to Mars и Paramore.

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bacdac

bacdac

Полноправен Член
27 февруари 2012
48
19
8
31
Ви благодарам на сите што ја поддржавте мојата дискусија се надевам и понатаму ќе дискутираме на оваа тема се додека не се затвори самата, патем DarkPassenger фала за првите две песни ќе ги слуснам инаце 30 Second to Mars и Paramore ми се доста познати како и да е мило ми е што ја поддржавте темава и приатниот разговор
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Темава ќе ја преименувам само Во ЕМО музика, за стилови во Мода. Додадена е и анкета
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bacdac

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,405
1,532
1,133
29
Мене многу ми се допаѓаше емо музиката,јас тајно си ја слушав порано,кога беше хит,сакав и да бидам емо бој ама тогаш беше многу скапо да си емо бој и да имаш коцкести опинци,маички со циркончиња и секој викенд пари за бланш и фарби,музиката е многу добра,уствари никој не ги разбира нив,они се сите истрауматизирани и се надевам дека ќе ги остават на мира т.е веќе ги оставија и така. А да,и омилен бенд ми беа тие со шишките шо се дереа гласно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.