Другарство | Црнобело Форум

Другарство

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
27
Добро вечер епа вака...имам другарка на која се и смета и сите мој другарки и сметаат и сите ги оговара,се скаравме зошто не сум ја викала а ја секаде ја викам со мене,зошто сака да ме одалечи од мојте другарки,она ги мрази сите мои другарки и другари и ми вика зашто не ме викнавте на водно а ја и кажав дека спие до касно,што е вистина и она се налути почна да ме вреѓа и почна да збори лошо за мојте другарки ми вика зашто ги бранам,да сум зборела лошо за нив,прашањето ми е дали да продолжам да ја дружам,да не е љубоморна,дали да и дадам шанса?? и дали сте имале ваква другарка што сака да ве одалечи од другите??
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
40
Не ти треба таква другарка.
Вистинските другари влијаат на своит другари преку дела а не со зборови. Не може она тебе да те тера ти нејзе да ја викаш, може само да придонесе да ја викаш доколку би се однесувала пријатно и културно.
Гони ја под хитно и извлечи лекција од тоа. Немој ти во иднина да убедуваш некого за нешто, покажи како треба со дела.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: incule

İncognito

Староседелец
31 август 2013
2,553
3,827
1,153
Добро вечер епа вака...имам другарка на која се и смета и сите мој другарки и сметаат и сите ги оговара,се скаравме зошто не сум ја викала а ја секаде ја викам со мене,зошто сака да ме одалечи од мојте другарки,она ги мрази сите мои другарки и другари и ми вика зашто не ме викнавте на водно а ја и кажав дека спие до касно,што е вистина и она се налути почна да ме вреѓа и почна да збори лошо за мојте другарки ми вика зашто ги бранам,да сум зборела лошо за нив,прашањето ми е дали да продолжам да ја дружам,да не е љубоморна,дали да и дадам шанса?? и дали сте имале ваква другарка што сака да ве одалечи од другите??
Јас ваква другарка сум немал, а девојка да, да не е во прашање нешто друго:unsure
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,791
804
1,133
Skopje
Па очигледно се налутила затоа што не си ја викнала на водно,а не дека е љубоморна за дружбата општо :svirka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: exdoxia

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
27
Па очигледно се налутила затоа што не си ја викнала на водно,а не дека е љубоморна за дружбата општо :svirka
Па она спие до касно и објаснив зашто не ја викнав дека спие до 5-6
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: exdoxia

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
137
1,053
Mene dve devojcinja vo sredno uciliste mi velea za drugite: ovoj e vakov, saka da ti napravi nesto loso, drugiot e licemeren, saka da te ponizi, a tie dve devojcinja zavladea so cel klas i me oddalecija od drugite i gi svrtea drugite protiv mene. Ne me vikaa za izleguvanje, a tie odea po kafinja, vo diskoteki so drugite.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,236
2,329
1,153
Skopje
www.facebook.com
Mene dve devojcinja vo sredno uciliste mi velea za drugite: ovoj e vakov, saka da ti napravi nesto loso, drugiot e licemeren, saka da te ponizi, a tie dve devojcinja zavladea so cel klas i me oddalecija od drugite i gi svrtea drugite protiv mene. Ne me vikaa za izleguvanje, a tie odea po kafinja, vo diskoteki so drugite.
Значи не ти биле другарки, а само си поигрувале со тебе, искрено подалеку стои од такви луѓе не ти требаат во животот.