1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Драгана Мирковиќ

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од FallenAngel, 9 февруари 2013.

 1. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  Драгана или Луче од Касидора е родена на 18 јануари 1968 во Касидор. Својата кариера ја започнала многу млада. Денес живее во Виена со своето семејство. Има своја телевизија дм сат и живее живот од бајките бидејки има се што ќе посака. Во деведесетите години е прогласена за најдобра пејачка со хитот Кад би знао како чезнем. Таа беше дел од групата на Јужни ветар каде што ја започна својата кариера. Денес Драгана е веќе 20 години на сцена и лани го издаде својот албум со 20 нови песни.

  Еве неколку нејзини преубави песни
  http://m.youtube.com/watch?feature=related&v=rpp2RHsIKZA


  http://m.youtube.com/watch?feature=related&v=pw4t6-efWoQ


  http://m.youtube.com/watch?feature=related&v=u_OHMVOQMMA
  2012


  Ви се допаѓа ли Драгана? Мислам дека една легенда која и денес трае.

  :)
   
  На kizzo и Стоименов им се допаѓа ова.
 2. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Не. Премногу е препотентна за да ми се допаѓа. А, и искрено не гледам некој талент за пеење кај женава.
   
 3. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401

  Го почитувам твоето мислење :)
   
 4. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
   
  На kizzo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  уште е млада, дај и шанса да се докаже :sreken
   
  На TheKitten, Bum-Bum, FallenAngel и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Believe

  Believe Активен Член

  Зачленет на:
  30 јануари 2013
  Мислења:
  108
  Допаѓања:
  141


  На времето имаше доста убави песни но откако започна да пее сега со некој си нов стил на песни ми се гади од песните(n)
   
  На kizzo и Весна1992 им се допаѓа ова.
 7. Teddy Picker

  Teddy Picker Староседелец

  Зачленет на:
  15 јуни 2012
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  162
  Од сите турбофолкерки оваа ми е идол. Има глас што ќе те наежи. Иако знам дека на повеќето не ви се допаѓа тој стил на песни и речиси истиот тект во сите нив, таа прави по нешто различно од другите и од тоа до сеа шо го има направено. Секој со својот вкус. Инаку не знаев дека сеа живее во Виена, од кај тој податок?
   
  На kizzo и Весна1992 им се допаѓа ова.
 8. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401

  Ееее одамна живее таму. Има две дечиња и маж доста богат. Еве ти видео каде ја имаат снимано во нејзината куќа

   
  На Стоименов и kizzo им се допаѓа ова.
 9. kizzo

  kizzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2013
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  1,328

   
  На Стоименов и Весна1992 им се допаѓа ова.

Сподели: