1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дота 2

Дискусија во форумот 'Игри' започната од cakar_ulav, 2 септември 2013.

 1. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  глеам нема тема за играва па ај да видиме кој шо знае за неа и дали ја игра некој
  има турнири по светот и низ европа...па еве може во темава и за тоа да се дискутира
  сеуште е БЕТА верзија колку шо сум информиран се очекува да испадне оргинал верзијата не БЕТА
  па.....кажете шо има за играва :)
   
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Нема врска шо е бета, играта си е целосно функционална веќе пола година. Малку мрсно е 7 гигици за тие што имаат ограничен интернет, ама се исплате и 15 да е. За разлика од обичната дота, тука има неколку промени. На пример има само еден продавач кој ги има сите итеми (и сите рецепти имаат сликички со тоа што треба за нив) и плус има за секој херој препорачани итеми поделени по групи за почеток на партија, за средина и за крај. Тоа со еден продавач крати многу време, плус тоа со рецептите крати време зашто има опција да го купиш рецептот и сите итеми за него наеднаш. И исто друга работа различно од Дота е шо графиката е на многу повисоко ниво. Се` на се` одлична игра за ич пари.
   
 3. Antares

  Antares Староседелец

  Зачленет на:
  11 мај 2012
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  414
  Значи нешто како League of legends, такво нешто е ?
   
 4. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  незнам каква е таа...ја неам видено ни па играно
  Дота 2 е иста како обичната Дота...само со појака графика...поизменети херои и крипови...мапата е поизменета...мислев на гемплејот е исти :)
   
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Мапата е иста, на исто место е се`.
   
 6. Antares

  Antares Староседелец

  Зачленет на:
  11 мај 2012
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  414
  Аха и овде имате рекомендед итемс, се купува од едно место. Многу херои, уствари еве ке ви дадам видео.
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Тука негде се со LOL. Има многу игри слични. Дота 2 ги има скоро истите итеми од Дота, некои карактери се сменети, некои се исти. И LOL е малку побавна.
   
 8. Мирче_мкД

  Мирче_мкД Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  173
  Допаѓања:
  121
  Никако да ја прифатам оваа игра.. покрај тоа шо скоро цел живот играм Дота1. Уште кога слушнав дека Близард им ја дале лиценцата на Валве , ми се срушија очекувањата. Графиката е видно изменета, ама едно од основните правила е дека добра графика не значи секогаш и добра игра. Некако ми се чини многу ја упростиле (со купувањето на рецептите), и со контролирањето на херојот (цело време ја имаш контролата над него), изглеа целта им била да ја направат поприфатлива за секого, ама со тоа не доаѓаат толку до израз вештините на појаките играчи. Што знам.. изглеа сум премногу сентиментално врзан за кецот па ке ми треба некоа време додека се навикнам на оваа..
   
 9. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Не прату овија игре ама другар ми кажа дека мора да се купи. Само такој могала да се игра, неможе преко крак да се игра multiplayer.
   
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Се игра преку Steam, не се плаќа ништо и не ти требаат кракови за да играш мултиплеер.
   

Сподели: