Шоуто на Доктор Оз

MountainMan

Активен Член
29 јануари 2013
96
151
33
K2 Pakistan
го гледам кога сум прва смена. Ѕвер е чоекот само подобро без синхронизација така може и некој збор да научиш а нее... али ае добар е :)
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Мислам дека ја емитуваат и на Хрватска програма без синхронизација само не знам кои денови и кое време :)
инаку и синхронизацијата не е како што треба.
Зборам за нашиве колку се бедни. Знам за Харватите си знаат они, а и од тама Сител виде за да пренесува.
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Као шоу е добра емисија. Но да се сфати озбилно е смешно. Изгледав 2-3 епизоди и можда се насмеав малкупати, но всушност никаква информација во областа на здравството не добив.
Се согласувам.Додуше не можам да коментирам баш на темата бидејќи имам гледано сосем малце,можеби добри 5 минути и баш една жена праша:Многу се нервирам и дебела сум.Држам диети,вежбам али ништо не бидува.Можно ли е поради тоа шо се нервирам да се дебелам?Има ли некаква врска?И овој почна да импровизира:Секако дека има малку значење,ама ова ама она и не даде ништо конкретно да рече Да,вака е или Не,нема врска тоа со тоа.Значи го кажа отприлика тоа што го знаеме сите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Се согласувам.Додуше не можам да коментирам баш на темата бидејќи имам гледано сосем малце,можеби добри 5 минути и баш една жена праша:Многу се нервирам и дебела сум.Држам диети,вежбам али ништо не бидува.Можно ли е поради тоа шо се нервирам да се дебелам?Има ли некаква врска?И овој почна да импровизира:Секако дека има малку значење,ама ова ама она и не даде ништо конкретно да рече Да,вака е или Не,нема врска тоа со тоа.Значи го кажа отприлика тоа што го знаеме сите.
Поготово советите за слабеење онака пуштени без никакви претходни тестови (крв, констукција на тело, маса) и според нив изградена листа со соодветните ппродукти за исхрана, го сметам зља неозбилна дијагноза. Иако ја немам видено таа епизода, се кладам дека немаат тие таму правено соодветни тестови за да после според нив се направи соодветната диета.
 

malata..

Истакнат Член
16 февруари 2013
38
42
318
Емисијата ја имам гледано и пред да ја стават на сител синхронизирана. Дефинитинво на англиски е многу подобра
Ја гледам пошто ми се допаѓаат неговите корисни совети а со тоа учам и повеќе работи (планирам да продолжам на медицина) :)
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Интересно осмислен концепт, корисна пред се и вистинско освежување после отровот од мизерни серии и емисии кои ги нудат нашиве ни телевизии.
Дечко ми ја обожава, а јас давам отпор за гледање од само една единствена причина - синхронизацијата, која е на ниво жали Боже за времето.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МериСелест

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
абе ја загледав.....океј е....дават совети за добро хранење
интересно е што и покажуваат како реагираат органите.....тоа е добро и секоја емисија е различна
за...било која болест....или било каков проблем
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Јас ја гледав пред некое време на HRT ...многу е корисна, поучна и корисна ...ама лично мене типот ми е малку аноинг...целиот е вештачки хепи, само се смее, со сите се гушка....и заради него престанав да ја следам.
А емисијата како емисија си е на место...:)
 

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Аууу...омилената емисија на баба - најголемиот хипохондричен јадник на светот. Но, признавам, и мене ми е интересна емисијата.