1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Добредојде на нови членови

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Abe CreP, 14 февруари 2012.

 1. Abe CreP

  Abe CreP Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  84
  Тема само за допишвање и запознавање :)
   
  На Loner, Ivanka 19, Кенди и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Драго Непознато Другарче :D
   
  На Bum-Bum, parvati, Abe CreP и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Smiley_1996

  Smiley_1996 Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  802
  хахаха ... :D
  Здраво непознато пријателче ... :D:p хахах . . .
  Мило ми е што се придружи и ти во форумот на сајтот Црнобело . . . :p :kafe
   
  На Intense, Beastly и Abe CreP им се допаѓа ова.
 4. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Hello и од мене до сите форумџии :)
   
  На Abe CreP му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  Здраво, ја сум Протон и не сум алкохоличар :)
   
  На TIGERWOMAN31SK, freak, The_melnicanecot и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. Lilit

  Lilit Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  8
  Здраво на сите! :)
   
  На The_melnicanecot, Abe CreP и Marrie им се допаѓа ова.
 7. Abe CreP

  Abe CreP Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  84
  Fala, zdravo na site, kako ide ;)
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. невестето

  невестето Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  59
  Здраво Непознати форум другарчиња!
  Се надевам ќе паѓа добра дружба! ;)
   
  На Abe CreP му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Леле заборавив да кажам Здраво :)
   
  На Aaliyah и Abe CreP им се допаѓа ова.
 10. Whisper

  Whisper Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  4
  Здраво дечки!

  Јас сум Whisper, како што веќе забележавте. :rolleyes:
  Обожавам да пишувам на форуми, па решив да ви се придружам и вам. Се надевам дека добро ќе се согласуваме и ќе поминувам пријатно време со уште попријатни луѓе. ;)
   
  На efederer и Abe CreP им се допаѓа ова.

Сподели: