1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дигитална Пиратерија

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од VaneStoilov, 26 август 2015.

 1. VaneStoilov

  VaneStoilov Нов член

  Зачленет на:
  6 јуни 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Дозволено е да се зборува за пиратерија на форумот?
   
 2. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  Еден поопширен вовед со тоа што во врска со пиратерија те интересира,за што точно сакаш да се дискутира и твоите лични гледишта околу истото би кажал повеќе него едно прашање.
   
 3. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Прашај/кажи што имаш, па ќе видиме. (nod)
  Нема некое конкретно правило околу пиратерија, само да не се споделуваат линкови до торенти јавно.
   
 4. ShakaZulu

  ShakaZulu Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  429
  Допаѓања:
  886
  Стоп SOPA/PIPA
  Viva WAREZ !!!

  Пиратеријата на мекедонски/кирилица умре лето господово 2011, за подетални информации ако те интересира може да правиме муабет само ако знаеш историја на македонската пиратерија (не ми се зборува на празно) до тогаш и малку акал од англиски и светот ти е на дланка... секој може да најде што му треба само ако доволно се потруди да побара/праша на вистинските места И знае како да праша/побара...
  Пиратерија не е за мамини/татини синови/ќеркички кои се учени од мали чим отворат уста некој да им рече на... За таквите има од кај да си купат а останатите плаќаат само интернет сообраќај...
   
  На The Tramp и existence им се допаѓа ова.

Сподели: