Дигитална Пиратерија

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
Еден поопширен вовед со тоа што во врска со пиратерија те интересира,за што точно сакаш да се дискутира и твоите лични гледишта околу истото би кажал повеќе него едно прашање.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
Прашај/кажи што имаш, па ќе видиме. (nod)
Нема некое конкретно правило околу пиратерија, само да не се споделуваат линкови до торенти јавно.
 

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
430
886
1,103
Стоп SOPA/PIPA
Viva WAREZ !!!

Пиратеријата на мекедонски/кирилица умре лето господово 2011, за подетални информации ако те интересира може да правиме муабет само ако знаеш историја на македонската пиратерија (не ми се зборува на празно) до тогаш и малку акал од англиски и светот ти е на дланка... секој може да најде што му треба само ако доволно се потруди да побара/праша на вистинските места И знае како да праша/побара...
Пиратерија не е за мамини/татини синови/ќеркички кои се учени од мали чим отворат уста некој да им рече на... За таквите има од кај да си купат а останатите плаќаат само интернет сообраќај...
 
  • Like
Реакции: The Tramp and existence