Дејвид Гета (David Guetta ) | Црнобело Форум

Дејвид Гета (David Guetta )

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Дејвид Гета е француску диџеј, роден на 7 ноември 1967 во Париз.

Албуми
 • Just A Little More Love (2002)
 • F*** Me I'm Famous (2003)
 • Guetta Blaster (2004)
 • F*** Me I'm Famous Vol. 2 (2005)
 • F*** Me I'm Famous Vol. 3 (2006)
 • Pop Life (2007)
 • F*** Me I'm Famous Vol. 4 (2008)
Синглови

 • Up And Away (1994)
 • Just A Little More Love (2001)
 • Love Don't Let Me Go (2002)
 • People Come, People Go (2002)
 • Give Me Something (2003)
 • Money (2004)
 • Stay (2004)
 • The World Is Mine (2005)
 • In Love With Myself (2005)
 • Time (2006)
 • Get Up (2006)
 • Love Don't Let Me Go / Walking Away (2006)
 • Love Is Gone (2007)
 • Baby When The Light (2007)
 • Love Is Gone (2007)
Јас го обожавам, сите песни ми се убави, многу ми е криво што не бев на неговата журка во Охирд. :(Го слушате ?
Која ви е омилена песна ?
Што мислите за него ?
Песни- новости, концерти и слично може да се дискутира на темава.

Омилени песни :
 

Македонец

Староседелец
14 февруари 2012
315
440
1,063
гета е врвот, само колку јако си поминав кога беше на саем. следен пат коа ке дое не смеам да пропуштам.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Моментално најдобриот ДиЏеј.
Омилен ми е. Нема песна што не ми се допаѓа од него. Штета што не појдов на концертите во Македонија. :mad:
Секогаш прави најдобри журки.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@ and Ludaca

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,872
1,123
Одвратен >.<
Се виде каков човек е на концертот во Охрид, многу малку луѓе ми рекоа дека е океј човек.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Не го знам човекот и нема да зборувам за него. Може само да речам има добри песнички и омилена како и на Сара и на мене ми е Титаниум :igra