Дефекти на мобилни телефони

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Доколку имате некој дефект со вашиот мобилен телефон, а не знаете како да го решите, пишете тука па ќе најдеме солуција. ;)
 

alekcacko

Полноправен Член
4 март 2012
45
4
8
33
Bitol, Bitola, Macedonia
Јас имам еден проблем: материјата на мојот нокиа н95 е многу слаба, со работа ми дрзи најмногу 2 дена. Има солуција?
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Јас имам еден проблем: материјата на мојот нокиа н95 е многу слаба, со работа ми дрзи најмногу 2 дена. Има солуција?

Па ти да не сакаш 6 дена да ти држи? :rofl
Ако го работиш нон-стоп и добро е 2 дена.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
ne go rabotam nonstop ama ako ne go rabotam, mi stoi 2-3 dena

Може и од долго стоење да цркне батеријата. Ништо чудно да знаеш. Види ја ако е малку подуена менувај ја. Не би требало да е скапа батеријата. Но никако не купувај кинеска од бит-пазар. Може да ти го расипе телефонот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Самовила

Полноправен Член
6 април 2013
48
33
18
Може и од долго стоење да цркне батеријата. Ништо чудно да знаеш. Види ја ако е малку подуена менувај ја. Не би требало да е скапа батеријата. Но никако не купувај кинеска од бит-пазар. Може да ти го расипе телефонот.
Точно не се купуваат бит-пазарски батерии не го расипуваат телефонот туку џабе се фрлени пари немаат квалитет истите... само оргинални, батеријата не смее да биде во тел. кога е подуена но ако не е а брзо се празни тогаш станува збор или за натопен телефон или нешто не е во ред со батеријата
 

Alex2050

Староседелец
27 јули 2013
14
2
603
пред лаптопот
www.crnobelo.com
имам ZTE BLADE 3 вози android 4.0.4
кога ќе се префрлам од 2G на 3G мрежа почнува да се рестартира цело време додека не ја извадам батеријата и додека трааат рестартите се вжештува батеријата и ми ја празни секундарно..
Пробав со factory reset пак исто прави.
Некаква помош совет само не носиго на сервис бидејќи во моментов многу ми е потребен а ќе ми го задржат мин. 1 недела
 

MademoiselleD

Полноправен Член
21 октомври 2013
46
48
18
Скопје
Имам BlackBerry Bold и откако ќе го уклучам на екранот пишува само App Error 523 и под него има Reset. Ако кликнам на Reset телефонот се ресетира ама повторно е истиот проблем после ресетирањето. Ако имал некој ваков сличен проблем нека пише (worried)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Имам BlackBerry Bold и откако ќе го уклучам на екранот пишува само App Error 523 и под него има Reset. Ако кликнам на Reset телефонот се ресетира ама повторно е истиот проблем после ресетирањето. Ако имал некој ваков сличен проблем нека пише (worried)

Провери тука, има инструкции како да го фикснеш.
http://helpblog.blackberry.com/2012/02/error-523-jvm-blackberry/
http://supportforums.blackberry.com/t5/BlackBerry-Curve/app-error-523/td-p/50677
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MademoiselleD