Детски соби

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
545
193
28
Да – знаеме, денес сите се решаваат за класичните детски соби, розева за девојче и сина за машко. Но, зошто не побегнете од она што „мора“ и да направите нешто навистина убаво и поинакво за своето дете.
Заборавете на јаките и продорни бои, затоа што овие едноставни класични декорации подолу, оставаат без зборови.
Ѕидовите се украсени со големи огледала, таваните со кристални лустери.
Класичниот дизајн и рустикалниот стил даваат во исто време елеганција и драма во изгледот на детската соба. Што мислите? :D


 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dolphine and WomanInRed

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
:rolleyes: од куде ја да га купу сфе овој сс плату од еданас иљаде ?
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
:rolleyes: од куде ја да га купу сфе овој сс плату од еданас иљаде ?
Јас мислам дека треба да ја смениш работа. :D
Послушај го,оди биди министер за финансии :D
Или поседувај некоја веледрогерија...па макар и слично
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 990Freak

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
oд пишано не се бега.
барем иам колко да пину некое пифце сс друари и да почасту девојку у кафанче.
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,874
1,123

Има некои корисни ситници што можат да се искористат како идеја за во нечија соба :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi