Детски извиднички камп криел дувло на малолетничка злоупотреба? | Црнобело Форум

Детски извиднички камп криел дувло на малолетничка злоупотреба?

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,265
5,781
1,683
Disco
Ако мислевте деке со Јавна соба беше опипано ново дно на фиромското битисување во поглед на сексуалното вознемирување, think again. За разлика од чисто вирутелното злоставување на девојки и жени, овој пат имаме сосема ИРЛ ситуација. Ако е ова точно, влегуваме во понорот на нова rabbit hole ситуација на сексуалната изопаченост на фиромјаните која не познава за граници.
Имено, извиднички организации биле со тек на време претварани во дувло на underage sex, сексуално понижување, егзибициознизам, рашомонство, воајерство, легло на манијаци и секако, педофили.
Ми дојде нагон за повраќање од аудиото.Имале такмичење каде отпечаток на хамер на што "повитален" сексуален орган бил бодуван па така отпечаток на усни на вагина на хамер кај женски и пенис во полна ерекција кај машки носеле макс. поени.
Бонус биле можност за орално задоволување на раководителите и обратно.
Исто поени се добивале и за "лапање" со рандом ликови (ебате јазикот хузнистански грд).
А тоа било само дел од "програмата" која се дешавала за време на 10-дневниот престој во кампот.

Алелуја...

По нет наидов на коментари од типот pa sosi mislele tija picinja hheheh se kinat na 12 godini se so frajeri postari od niv na 17 gi ima projdeno pola zelezara, madjari i kapistec a sea kao izigravat posteni meheheh abe ae ova tije trazele ste-gledajte.
Masko kako masko ne prai niso ako ne primeti deka na pice i mrda opavceto
Pa sobarale na toj kamp seznae tamu je jebalnica ziva mi kazuval vnuk od sestra so razbral od drugar so imal braced so bil tamu!

Сега шта речи освен дека не знам што родители постојат, како вакви нешто им минуваат незабележани, како не ги фаќа гнев, како тие 40+ годишни организатори не се досега претепани до смрт од страна на родители и како ова траело со години и години?! WTF???

најинтимниот можен однос меѓу две човечки битија се сведува на најбанални гнасотии, простачки срања и понижувања. Не, не, нема време за институционално решавање на вакви ствари пошто реалноста е дека лицата на кои им е згрешено се priced out од правиот систем во случај да се просечни граѓани или скраја било потпросечно имотни. За ова имам правено мубает неколку пати со адвокати кои и сами си кажуваа дека е така.
И во најдобар, малку возможен случај, казните се идиотски мали со можност за излегување пред време поради икс фактори.
Време е за вониниституционално решавање на проблеми со сачекуши во ноќта каде организаторите ќе бидат оставени непрепознатливи за патолозите.
 
  • Ми се допаѓа
  • Angry
Реакции: MoonFairy and Electra

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,265
5,781
1,683
Disco

Подршка, организација и финасии овозможени од општински (буџетски) пари од граѓаните, што значи државна потпора, подршка материјална и од Хера, ако не се лажам тоа беше НГО за права на педерасти и фондациите на Сорош.

И се тоа под маската на сексуална едукација?
Кој факин qratz е некакво извидничко здружение задолжено и од кој да изведува сексуално образование??? И тоа во Манастир??? За поповите да мастурбираат на ИРЛ материјал?
Збирштина на секакви перверзњаци кои понижуваат девојки и дечки. На машките ги терале да ставаат чорапи на пенисот и да вртат круг околу камп за да докажат дека им е "доволно дигнат"?!

Ова ме потсетува во некои аспекти и на моите грозоморни искуства од детството :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,827
7,334
1,153
Big Sur
Чек, што!?
Не знам под кој камен сум била што сношти дури ја прочитав приказнава, ама не можев да прокоментирам дури не се соземам и прочитам повеќе.
Работата е и покрај тоа што прочитав, пак не ми е многу јасно пошто делува ко некој случајов да сака со брзина на светлината да го затиши. Се менуваат наслови, се бришат и едитираат вестите, за „организацијата“ да не зборам колку ствари избришале, па оградувања, правдања, ми се измеша многу...
На Твитер ги видов сликите од детето сликано пред Св. Ѓорѓија, сега испадна дека е од кампот и така ги терале?
Многу работи не ми се јасни, главава ми чади, искрено.
Како? Зошто? Кој ја надгледува програмата? Кој гарантира за децата? Знаат ли од дома кај ги пуштаат?

Кампов наводно постоел околу деценија. Зарем никој досега ништо не кажал или оваа година била конечно чашата прелеана? И кој родител се смета толку неспособен да му објасни на детето за секс, па да мисли дека некој ојле подобро ќе го научи тоа во камп? Мислам, сфаќам дека кај нас се забегани и тоа е табу-тема, како и дека во камп ги има елементите „дружба“ и „едукација“, ама и во најнормални услови, шубе би ми било да пуштам малолетно дете на такво нешто, посебно знаејќи тинејџерите колку ги лажат родителите (ко и скоро секој тинејџер секогаш, не е од вчера дека почнале) за тоа каде се и со кого, ама... не знам, уште не можам да сврзам 2 со 2 за настанов.

Ги издвоив вестите во посебна тема пошто очигледно долго ќе се зборува за настанот, а и треба да се зборува што повеќе. Педофилија и злоставување не смее да се тури под тепих во никој случај!
Сега па кога ќе рипнат и овие што беа против сексуално образование по школите... ама не можам да кажам дека не им оди настанов во полза.

Право време да се искористи клишето „До каде е метеорот?“
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,265
5,781
1,683
Disco
Чек, што!?
Не знам под кој камен сум била што сношти дури ја прочитав приказнава, ама не можев да прокоментирам дури не се соземам и прочитам повеќе.
Работата е и покрај тоа што прочитав, пак не ми е многу јасно пошто делува ко некој случајов да сака со брзина на светлината да го затиши. Се менуваат наслови, се бришат и едитираат вестите, за „организацијата“ да не зборам колку ствари избришале, па оградувања, правдања, ми се измеша многу...
На Твитер ги видов сликите од детето сликано пред Св. Ѓорѓија, сега испадна дека е од кампот и така ги терале?
Многу работи не ми се јасни, главава ми чади, искрено.
Како? Зошто? Кој ја надгледува програмата? Кој гарантира за децата? Знаат ли од дома кај ги пуштаат?

Кампов наводно постоел околу деценија. Зарем никој досега ништо не кажал или оваа година била конечно чашата прелеана? И кој родител се смета толку неспособен да му објасни на детето за секс, па да мисли дека некој ојле подобро ќе го научи тоа во камп? Мислам, сфаќам дека кај нас се забегани и тоа е табу-тема, како и дека во камп ги има елементите „дружба“ и „едукација“, ама и во најнормални услови, шубе би ми било да пуштам малолетно дете на такво нешто, посебно знаејќи тинејџерите колку ги лажат родителите (ко и скоро секој тинејџер секогаш, не е од вчера дека почнале) за тоа каде се и со кого, ама... не знам, уште не можам да сврзам 2 со 2 за настанов.

Ги издвоив вестите во посебна тема пошто очигледно долго ќе се зборува за настанот, а и треба да се зборува што повеќе. Педофилија и злоставување не смее да се тури под тепих во никој случај!
Сега па кога ќе рипнат и овие што беа против сексуално образование по школите... ама не можам да кажам дека не им оди настанов во полза.

Право време да се искористи клишето „До каде е метеорот?“

Па и онака идејата за школско сексуално васпитање е мртвородена во хунзистан, мислам со кој наставен кадар тоа ќе се изведе? Со партиски штакори и полуписмени дебили?
Наједноставно е да се преведе нешто од запад во форма на manual, прилагодено за нивна возраст со основно инфо и упатства што и како и тоа би било успех за хунзите. Се повеќе од тоа е невозможно во дадениве услови.


Сега се јавуваат и други родители и деца кои биле изложени на злоставување. Не се знае дали ваква "пракса" постоела низ сите 12 години на постоењето на извидничкиот камп или тоа е само оваа година?
Некако е чудно дали за 12 години не би имало реакции како сега, да дојде работата до психијатар ццц...
Можно е со тек на време разни манијаци и перверзњаци да се вработувале постепено на такво место каде ќе имаат пристап до деца.


Сите мијат раце и се дистанцираат, тв медиумите со штури објави, за колку време ќе се заташка ова, можеби за две недели?
Не знам што родители се луѓево. Да има човек ќерка на 15-16 години и некој 40+ лик да и коментира во живо braos kakva cicka drzis hhehe tvojte se pogolemi od onie na Petranka, uh kako bi... па тоа ќе го јадат лешинари, нема да го најдат никогаш, не знам како е можно вака млаки реакции иако ете ќе видиме што ќе излезе допрва.

А коментариве по страници и портали се ужас, слични како што беа за Јавна соба т.е. sami sigo barale ubo si pisuelo tamu seh i rokenrol so mislele dek ke ima a? kurvicina mali hheheh podobro da gi skine nekoj iskusen cice ebac nego vrsnik kopilj so neznae dasi go najde da pamtat prvo ebene cel zivot hehhe

А тоа што пола од жртвите биле машки не им текнува, сериозно некој да стои од страна и да му кажува на некого drkaj sigo pobrzo se diga taka pa stai od bojava na kurot i posle opni se na hamerov hhehe забегува во водите на манијаштвото.

Има елементи на grooming за малолетна проституција, а од друга страна иако законски не е педофилија пошто гледав закон, денес во хунзистан ејџ оф консент е 14 годинки, намален од стариот 17 што бил наследен од Југославија, сепак е јасна тенденцијата со педо елементи.
Крајно загрижувачко е што 14 годишни деца законски можат да дадат "согласност" за да се сексаат со 44 годишен лик. Колку се осмооделенци и осмооделенки способни воопшто да расудуваат за тоа е прашање.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,827
7,334
1,153
Big Sur
Ох, овде педофилија е и гледана со восхит дури. Што викаш, чичовци (па и тетки не лажат) постојано коментираат малолетници со најпростачките коментари што може некој да ги замисли.
Имам на Фејсбук еден трет братучед (срам ми е да кажам дека ми е), какви идиотизми коментира на артикли за насилство, силување, педофилија, секогаш е hhehehe more im mrda gazeto, e ako bolje cico da ja uci nego batko da ja muci hahaha, eee oni se klecaat od 12 godini pa sega gi fatile i demek potreseni a utre pak ke siri noze... а има мало дете. Син. Неќам да замислам какво ќе испадне тоа дете покрај тој вол.

Памтам имаше пред некоја година скандал со малолетни девојчиња од Велес, им беа објавиле експлицитни слики и видеа што ги пратиле во доверба или каде се снимани без знаење/согласност, и на Твитер кружеа кратко, па прокоментирав на темата и наместо да се сложи некој да пријавиме да се тргнат сликите, добив барем 5-6 пораки од мажи каде да ги најдат/дали имам слики од Велешанките. Гниди.

Барам вести на темава, ама истите се што си ги пратил погоре, само рециклирани по неколку портали.

Што паметна госпоџа Најчевска, ама дали во кампот за Библија ќе ги тераат да се слечат на светлина за истата да ги оплоди? (океј, има забегани, не ја исклучувам можноста), дали во кампот за математика ги учат „ајде ако ги одземеме алиштата, што ќе остане?“? Технички, било што може да добие сексуална/педо конотација ако си болесник.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,265
5,781
1,683
Disco
Ох, овде педофилија е и гледана со восхит дури. Што викаш, чичовци (па и тетки не лажат) постојано коментираат малолетници со најпростачките коментари што може некој да ги замисли.
Имам на Фејсбук еден трет братучед (срам ми е да кажам дека ми е), какви идиотизми коментира на артикли за насилство, силување, педофилија, секогаш е hhehehe more im mrda gazeto, e ako bolje cico da ja uci nego batko da ja muci hahaha, eee oni se klecaat od 12 godini pa sega gi fatile i demek potreseni a utre pak ke siri noze... а има мало дете. Син. Неќам да замислам какво ќе испадне тоа дете покрај тој вол.

Памтам имаше пред некоја година скандал со малолетни девојчиња од Велес, им беа објавиле експлицитни слики и видеа што ги пратиле во доверба или каде се снимани без знаење/согласност, и на Твитер кружеа кратко, па прокоментирав на темата и наместо да се сложи некој да пријавиме да се тргнат сликите, добив барем 5-6 пораки од мажи каде да ги најдат/дали имам слики од Велешанките. Гниди.

Барам вести на темава, ама истите се што си ги пратил погоре, само рециклирани по неколку портали.

Што паметна госпоџа Најчевска, ама дали во кампот за Библија ќе ги тераат да се слечат на светлина за истата да ги оплоди? (океј, има забегани, не ја исклучувам можноста), дали во кампот за математика ги учат „ајде ако ги одземеме алиштата, што ќе остане?“? Технички, било што може да добие сексуална/педо конотација ако си болесник.

Лицето Заеф го прашаа на прес конференција за коментар за настаните во кампот ама тој изјави дека не знаел ништо за настанот. Биле запленети телефони на лицата кои го воделе кампот па ќе се истражувало подетално што и како, дали имало организирано делување на манијаци или било инцидентно.


Такви изјави se ebe ko Stuka a se znaj kako rekol goce delcev posle ebenje nema kaenje eheheh се типични женомрзачки изјави при што не е битно дали ликот кој ги дава е високо, просечно или нискоинтелигентен, чудна ствар но не зависи нит од социјална ни етничка припадност.

Нејасно е, пред 10-15 години имаше многу помалку вакви настани колку што изминува време рајата се повеќе забегува а особено машките лица, треба да отворам тема од каде произлегува оваа мизогинија во современ свет, ајде за дупки како исламските земји се знае, ама остали свет не е јасно, како се наголемува мржња према жените, што е проблемот со луѓето?!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,827
7,334
1,153
Big Sur
Нејасно е, пред 10-15 години имаше многу помалку вакви настани колку што изминува време рајата се повеќе забегува а особено машките лица, треба да отворам тема од каде произлегува оваа мизогинија во современ свет, ајде за дупки како исламските земји се знае, ама остали свет не е јасно, како се наголемува мржња према жените, што е проблемот со луѓето?!
Овој феномен зазема различен облик во различни периоди, а и сега сите се слободни да се изразуваат зад монитор, посебно анонимно, па им е прелесно да го исплукаат сиот отров што го имаат во себе.
Мислам дека на денешниве пристапот до интернет им ја искриви премногу перцепцијата. Порано ако чекале на ТВ да гледаат Роки, сега може да спуштат каков било ш-класа филм и да влезат во истиот ко тие да се главните ликови. Додај сиромаштија, со која паралелно иде немањето многу можности да живееш живот ко што сакаш, и ете ти плодна почва за исфрлање фрустрации.

Нејсе, колку само језиво звучи она „есенски бакнежи и прегратки“ - педо алерт на максимум. Ај да видиме дали ќе излезе нешто да се заштитат децава (т.е. идни генерации, ова биднало што биднало, нема назад) или ќе се заташка ко Јавна Соба преку врски и мито. Секако веќе многу влече кон втората опција...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,265
5,781
1,683
Disco
Овој феномен зазема различен облик во различни периоди, а и сега сите се слободни да се изразуваат зад монитор, посебно анонимно, па им е прелесно да го исплукаат сиот отров што го имаат во себе.
Мислам дека на денешниве пристапот до интернет им ја искриви премногу перцепцијата. Порано ако чекале на ТВ да гледаат Роки, сега може да спуштат каков било ш-класа филм и да влезат во истиот ко тие да се главните ликови. Додај сиромаштија, со која паралелно иде немањето многу можности да живееш живот ко што сакаш, и ете ти плодна почва за исфрлање фрустрации.

Нејсе, колку само језиво звучи она „есенски бакнежи и прегратки“ - педо алерт на максимум. Ај да видиме дали ќе излезе нешто да се заштитат децава (т.е. идни генерации, ова биднало што биднало, нема назад) или ќе се заташка ко Јавна Соба преку врски и мито. Секако веќе многу влече кон втората опција...

Интересно е што овој феномен го има масовно и по запад, чак сите масакри кои се десија се или на запад или во Кина и Јапан, значи и во богати средини мизогинијата како да зема замав, тука беше и Трамп со изјавите "зграби ја за п***а" или дека доколку ќерка му не му била ќерка била толку јака што би ја онадел, мислам кој вајт треш момент со примеси на инцест е тоа. Плус во Британија се размафтаа Брексит подржан од рамноземјаши, рептилофоби :D и борци против адренохром ли беше, сите тие мизогинистички лица добија и политичка потврда на некој начин па така се охрабрија уште повеќе.

Сега колку што видов 3-4 обвиненија биле покренати за Јавна соба што е капка во море ама за услови на хунзи и тоа е нешто ваљда, а ќе видиме за ова дали ќе има нешто.

Имавме гости па низ муабет се допре темава и пак релативизирање и оправдување на манијаците, женските и дечките биле криви, одвај чекале да одат во кампот за да се изебат, па тоа оргии демек и сеа се нашла некоја затуцана па ги издала и им расипала забава :banghead И не само извидници него и играорни, танцови и секакви школи и организации, све тоа било само маска за куплерај па и возрасните конференции симпозиуми све тоа било само параван за масовна распаљотка, јас сум бил наивен на мои години што не сум верувал дека 13 годишни девојчиња одвај чекале да се "работат" со некој чичко, такви биле женските обожавале да се креснат со постар маж, со тоа им правеле завист на врсничките, као види јас која сум го вртам возрасен чоек на мало прсте :banghead

До каде е дотерана ситуација, да не сфаќаат возрасни луѓе дека ова е морално-етичко дно, дека не чини, дека е срање...а како да им се објасни? И тоа луѓе со деца што е најјезиво.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,827
7,334
1,153
Big Sur
Не знам што да кажам веќе. Гуглам за темава на секои 2-3 дена за да видам има ли нешто ново, ама нема. Линковите си стојат старите, никаде не гледам интерес да се прочешла какви педофили шетаат по установи кајшто има малолетници.
Памтам дека мојот професор по физичко го беа фатиле дека праќал слики од малото пенивче на ученички, а во тоа време беше директор на гимназијата. Тоа беше 2-3 години откако завршив. Каков кловн.
Знаеш што се деси? Ништо. Пак си е професор ко ништо да не било, а не мислам ни дека му влијаеше на семејниот живот.
Тогаш сфатив зошто морав да се расправам со него дека секој час вежбав т.е. играв кошарка (пошто ништо не ни даваше да вежбаме, освен дали два пати греда), а тој ми вика „Ти многу ми забушаваш, ич не вежбаш, не те гледам во сала“... гревче, немал што да види дека носев широко, па не ме ни приметил.

Охооо, само од лични примери и на блиските да почнам значи уште од 2005-6 некаде, од основно што се сеќавам, има да ја наполнам темава со недоличности од „лица со авторитет и дипломи“.

Назад на темава, ме интересира само дали некаде се прави нешто во врска со ова од страна на родителите или?? Не знам каков е овој молк, дали е затишје пред бура или само затишје?
Како рајава излегува за на митинг, а крева раменици за децава!?
 

187 SB

Истакнат Член
11 септември 2019
65
53
318
Назад на темава, ме интересира само дали некаде се прави нешто во врска со ова од страна на родителите или?? Не знам каков е овој молк, дали е затишје пред бура или само затишје?
Како рајава излегува за на митинг, а крева раменици за децава!?

На ТВ слушнав дека се земени изјави од родителите во полициска станица. Мене не ме чуди дека ќе се заташка случајот. Плус Заев на новинарско прашање одговори дека не бил запознаен со случајот. Во оваа држава куче да не чуваш, а не пак дете. :banghead
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra