Депилирани мажи на раце и на нозе, да или не?

Anita Nikoloska

Нов член
23 мај 2020
14
8
3
31
Здраво ја отворив оваа тема бидејќи мислам дека депилирани машко на нозе и на раце не е вистинско машко.Позздрав.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,141
1,153
Big Sur
Здраво. Убаво што си ја отворила, и мене не ми се нешто рај за очи за гледање, малку така и на љубомора ме мава ако има некој посветкава нога од мене, ама ако они така си се свиѓаат, нема па ни што да ми е гајле. Башка, да бидеме реални, депилација е голема болка, посебно па на густи, машки влакна, така да можеби и се посилни одошто мислиме. :)
Може некој се депилира, а бил во првите борбени редови на Тигрите и сам дома си пере и готви.
Сакам да кажам, работите се мењаат и ништо не го прави човека или жена помалку од она што е.

Пинг, @Outrider можеби има да каже по некој збор за праф маш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,073
5,612
1,683
Disco
Здраво ја отворив оваа тема бидејќи мислам дека депилирани машко на нозе и на раце не е вистинско машко.Позздрав.

Така е!

Здраво. Убаво што си ја отворила, и мене не ми се нешто рај за очи за гледање, малку така и на љубомора ме мава ако има некој посветкава нога од мене, ама ако они така си се свиѓаат, нема па ни што да ми е гајле. Башка, да бидеме реални, депилација е голема болка, посебно па на густи, машки влакна, така да можеби и се посилни одошто мислиме. :)
Може некој се депилира, а бил во првите борбени редови на Тигрите и сам дома си пере и готви.
Сакам да кажам, работите се мењаат и ништо не го прави човека или жена помалку од она што е.

Пинг, @Outrider можеби има да каже по некој збор за праф маш.

Праф маш има тепих на груди, јамболија на грб, жбунови испод пазува и меѓу нозе, теписон на гз а не е лошо да има брада ко четник. Депилирање е за жени и гејој. Мислам, каков е тој маж без влакно на гз?
Тие депилирани се мачкаат со помади, масти, иљачи, значи не е здраво тоа, ако беше здраво ќе се депилираа и наши дедовци и прадедовци. Све ова се нови моди, дерман се нема од тие ламинати и масони, само роварат.
Што е следно, трудни мажи?!
 
  • Love
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and Electra

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,284
1,907
1,133
Едно големо НЕ!
Ок ми е да среди нешто на себе, средени под мишка да, али раце нозе тоа се` тасма не бидува...не го личи бе...
Колку и да е згоден типот едноставно изгледа геј...
 

MajkaMuNaMarko

Истакнат Член
18 февруари 2020
28
15
103
35
Кој како си сака, некогаш подобро мазен отколку обраснат. Мишка и грб обавезно.
 

Sasho

Полноправен Член
12 ноември 2020
35
10
8
38
Маж што се депилира е и маж штоо има причина да му биде мазно она место да на кажам за што!
Среди се малце како човек не туку се пеглај ко свилена завеса!!