Дворови

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
И градината е дел од домот (wasntme)
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Секој посакува да има огромен и преубав двор каде ќе може да ги поминува топлите летни денови и исто така да ужива во зимските денови. Но сепак за да го постигнете ова треба да одвоите поголем дел на пари од вашиот месечен буџет. Па доколку имате простор и сакате да го направите вашиот двор како од соништата, ви препорачуваме да ги погледнене следните дворови па послем да одлучите како ќе биде вашиот. Па ајде да погледнеме како изгледаат дворовите од соништата кои некои луѓе ги направиле во реалност.Во оваа тема поставувајте слики од убаво украсени и уредени дворови.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Секој посакува да има огромен и преубав двор каде ќе може да ги поминува топлите летни денови и исто така да ужива во зимските денови. Но сепак за да го постигнете ова треба да одвоите поголем дел на пари од вашиот месечен буџет. Па доколку имате простор и сакате да го направите вашиот двор како од соништата, ви препорачуваме да ги погледнене следните дворови па послем да одлучите како ќе биде вашиот. Па ајде да погледнеме како изгледаат дворовите од соништата кои некои луѓе ги направиле во реалност.
Во оваа тема поставувајте слики од убаво украсени и уредени дворови.

Може не секој истото го посакува.
Преубав е релативен збор,за некој е едно нешто преубаво,за некој сосема нешто друго.
Некој сака и во есен да ужива во дворот.
Благодариме за предлозите од соништата. :)
Ајде да поставам слика а колку ке ви де допага како е украсен дворот,не знам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah and slb_bobo