Да постоеше временска машина, кој историски период би го посетиле? | Црнобело Форум

Да постоеше временска машина, кој историски период би го посетиле?

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Гледам мнозинстовото повеќе е за во времето на Александар, да ви кажам и јас најискрено тоа време најмногу би го посакуввал, доколку би постоела таква временска машина, и да сум дел од Македонската Фаланга.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Roxelana and Glorry

littleblackdress

Полноправен Член
22 февруари 2012
96
74
18
Во времето ко се носеа овие фустани ... времето на боржуазијата Отвори ја прикачената датотека 318
Леле и јасс!! Дефитивно!! Уфф ги обожавам овие облекиве и однесувањето на луѓето, меѓусебниот респект, додворувањето, задачите на жените, мислењата..
можеби се, освен слободата ^_^
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ema09

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Од ова модерно време во кое сите работи се толку поедноставени да се вратам у некое време коа немало ни вц шоља а камо ли тв или нешто слично??? - no thanks!!! Можда би отишла 20 години понапред да видам дали ке биде уште поубаво од денес.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
Од ова модерно време во кое сите работи се толку поедноставени да се вратам у некое време коа немало ни вц шоља а камо ли тв или нешто слично??? - no thanks!!! Можда би отишла 20 години понапред да видам дали ке биде уште поубаво од денес.
нема да биде .. сум бил и сум видел...;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci