Да бев музичар... | Црнобело Форум

Да бев музичар...

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,270
9,112
1,683
Да бевте музичари (пејачи, пејачки) која песна би посакале да е ваша?
Да почнам јас.....имам некои песнички така што ми лежат на срце....
многу барам а? :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,432
9,141
1,683
Кушкундалево
Јас сум си музичар:D За една недела се фаќаме со чакар за работа, да се снимаат авторските и да се направат демо снимки.

Да бев познат музичар ќе сакав да се мои сите песни отсвирени од Петручи.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Да бев би била некоја пеачка и би свирела гитара.
За песни има многу, но Always сигурно би било моја, исто Knocking on heaven door, Hotel California, Solider of fortune, Times like these, the man who sold the world,некои од Тоше, и некоја од екс ју. Има и други но ме мрзи да пишувам, а биб илоа многу зафатена од концерти и турнеи.