Дали сте задоволни од понудената програма на македонските телевизии? | Црнобело Форум

Дали сте задоволни од понудената програма на македонските телевизии?

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Па како да не сум задоволна кога луѓето се трудат да ги дадат и репризите на репризите на сериите:eek а сега моментално гледам на МТВ 1 :eek:
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
28
Струмица
Катастрофа се, немаме ни една салам телевизија, дури жално... а посебно пак МТВ - џабе и плаќаме на таа телевизија, кога нема кој да ја гледа :mad:
 

MyBella

Нов член
18 февруари 2012
26
14
3
Темава ми е слаба точка секое пуштање на ТВ ме фаќа нервоза, сите зборат на МТВ немало ништо, Мтв дава филмови од на дедо Ное времето итн., а другиве демек поарни се ако нема шпански серии, има индијски, ако нема индијски тука се турските или пак некоја бедна емисија со некоја растрафена водителка со ни самата не знае што зборува со еден збор СРАМОТА.
А пак за дигиталниве понуди од типот на БООМ ТВ ќе го земам за пример зашто тоа имам по дома незнам зашто ги плаќаме и како можат едно исто да даваат како неколку снимени филмови и емисии да имаат и се истите ги пуштаат во нормална држава не би можеле да опстојат ама кај нас пари се наполнија.
 

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Јас до душе не ни знам што даваат на мак програмите ( само знам дека има мн турски серии ). Ги гледам само кога има фудбал, и 2-3 пати во неделата ако гледам вести. Си ги гледам странските програми.
 

Snape

Истакнат Член
14 февруари 2012
285
401
63
26
Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry
1 збор , огромно значење - КАТАСТРОФА
Од МТВ1 до Канал 5 и све измеѓу , човек да неможе ТВ да гледа македонска од турски серии, башка и сихронизирани како за деца да се. Јас на тв гледам само Discovery, National Geographic , Fox Life и E! Entertainment другото се багатела.
 

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Да е жив и здрав стримингот на нет, ТВ уклучувам скоро никад, од нашиве може шутел да пуштам онака поштено сеир да фатам хехе а другиве, вртиш по каналите и гледаш најава “за серијата која ги освои срцата на милиони гледачи“, “серијата која ги руши рекордите на гледаност во турција, бугарија, азербејџан, казахстан“ и дали тоа што во тие земји била гледана треба да ми биде репер дека е нешто добро? Да не зборам за некои никакви самопрогласени водители, пејачи никој нит ги видел нит ги чул ама тие биле популарни, глупости како бекстејџ кои “ексклузивно“ пренесуваат вест како џокович си го почешал мадето? За ноне? за некоја шабанска збирштина у локална биртија со некој копач од република српска? Do i look like i give a fuck about that? Своја продукција строго никако... Рака на срце едино Алфа изгледа како многу профи телевизија, со свој репертоар на документарни емисии кои они ги снимаат, најквалитетна слика, одлични анимации, нема тролање со евтини серии кои се најгледани во уганда, конго и зимбабве... Генерално мизерија се телевизииве, затоа не ги ни гледам.
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
По ова Интермецо заклучете..:eek
Интермецово на АТВ.. Оргија на полжави! :rofl Сега пред неколку минути сликано..
в
 

Maks

Староседелец
МРТВ стандард секое лето филмо тропски горештини а и онака немаат ништо на програма. Другите од Шпански,турски,индиски серии не можеш глава да дигнеш човек не може фудбал на раат да си гледа на еуро спорт:p за никаде сме со тв каналите
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,205
423
Дома пред Пц
телевизија? шо беше тоа ;)

многу слабо гледам телевизија па дури ич.....
а коа ќе пуштам тоа обично е Living & Travel, VH1 или Animal Planet
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,275
9,118
1,683
Слабо гледам телевизија.......последно го гледав мечот помеѓу Барселона и Челзи. Веќе година не гледам телевизија.....и добро е......така да.....не го одговарам прашањево :)