Дали сте задоволни од понудената програма на македонските телевизии? | Црнобело Форум

Дали сте задоволни од понудената програма на македонските телевизии?

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Жими Телма шо има така некоја серија која не е турска, индиска или шпанска. Ама ретко кој ја гледа.

Сега не знам дали има, ама знам во летото и пред тоа отекуваа со тие квизовите после пладне.
Погодете го зборот. И ги дале сите букви и го чекаат среќниот добитник, а тој па од среќа шо добил божем на грешка исклучил. Кого прават будала тие бе? Мислат сите навта пијат? Вртат баби и дедовци од по 80 години и им честитаат за јаката сума од 1000 денари. Па уште ги прашуваат за што ќе ги потрошат. Епа, за телефонските повици за да бидат вклучени во програма.

Гледам телевизија ретко. Кога има некој концерт од Танец, чат-пат по некоја „премиера“ од филм, приказна и то.
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Жими Телма шо има така некоја серија која не е турска, индиска или шпанска. Ама ретко кој ја гледа.

Сега не знам дали има, ама знам во летото и пред тоа отекуваа со тие квизовите после пладне.
Погодете го зборот. И ги дале сите букви и го чекаат среќниот добитник, а тој па од среќа шо добил божем на грешка исклучил. Кого прават будала тие бе? Мислат сите навта пијат? Вртат баби и дедовци од по 80 години и им честитаат за јаката сума од 1000 денари. Па уште ги прашуваат за што ќе ги потрошат. Епа, за телефонските повици за да бидат вклучени во програма.

Гледам телевизија ретко. Кога има некој концерт од Танец, чат-пат по некоја „премиера“ од филм, приказна и то.
Алфа само донекаде има некоја програма

Алфа бeлeжи гооолем напредок во програмата. И јас нејзе и го давам #1 место, додека на Телма #2. Само тие се имуни на Индиско-Турските ср:cenzuraа.
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
турски серии нема на телма ,али нема и ништо др.. ја гледам само италијанско првенство таму пошо морам нема на др место

на алфа како прво вестите се нареални,не ко сител да кажуваат мкд во се сме најдобри ... на алфа има доста емисии.. пусл ,вин вин ,портик,има за литературата,музика,добри документарки ...
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Не сум задоволен како и половина држава. Вртиш, турци, вртиш, турци. Абе ај, санки во Турција живеам.
Ретко гледам македонски канали, ама кога гледам гледам или Телма ради Хаус и Италијанското фудбалско првенство и Алфа ради Шпанското фудбалско првенство.
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
И јас гледам...гледам, гледам , па едно време ќе ми текне да упалам телевизор на кабелска да видам што има :rofl
 

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
Од што сум премногу задоволна не ни знам на кои бројчиња ми се меморирани македонските програми.
Само спорт пратам на нашиве телевизии.

Дај нека се оправат, веќе не е смешно ова, трагично е. Под турска окупација сме 12 саата во денот.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
28
Битола
нема ништо да седеси ако е во прашање некоја добра маериканска сероја. позната со милини гледаност.. наспроти тоа ако пратиме меил за некоја азербејџанска серија шо само режисеро и дел од глумците ( не сите само мал дел тројца или четворица) ја имаат гледано,, тогаш ке добие термин и во прајм тајм времето..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
Не е само проблемот сериите.
Никаква забавна програма нема.
А и вестиве, на една програма кажуваат дека мед и млеко тече во Македонија а на друга граѓанска војна избила.
Нема реални вести. За ниеден настан не сме реални информирани.
Кај е тоа независно новинарство?!
Сите под влијание на политички партии... :cenzura