Дали сте задоволни од понудената програма на македонските телевизии? | Црнобело Форум

Дали сте задоволни од понудената програма на македонските телевизии?

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Не сум задоволна.
Телевизија многу ретко гледам, програмите се ужас. Во последно време гледам канал5, а најчесто фокс лајф. Симнувам филмови/серии на мене и на моите. И мислам дека треба некоја македонска серија, повеќе македонски филмови, некоја интересна емисија не како овие моментално што се, со некоја манекенка што шета низ сцената.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
28
Битола
па имавме планој со еден другар да напрајмем некоја емисисија нешто како оние на дискавери како највалканите работи и кај нас и двајцата да одиме да работиме и таман да го пратиме проектот до некоја телевизија се откажавме....
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
па имавме планој со еден другар да напрајмем некоја емисисија нешто како оние на дискавери како највалканите работи и кај нас и двајцата да одиме да работиме и таман да го пратиме проектот до некоја телевизија се откажавме....
Не требало да се откажете.
Ајде ако не да се собреме повеќе и да пратиме е-mail на некоја ТВ да емитуваат некоја серија може да биде Хаус.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
28
Битола
нема ништо да се деси ... пред неколку месеци пративме онлајан петиција со 1500 потписис до телевизиите да го пуштаат серијалот ѕвездени патеки ама ништо...
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Катастрофа телевизии, уште покатастрофална програма. Сполај му на бога, што има Fox Crime :)
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Ама сте смотани бе, па вие не знаете да ги вреднувате вистинските вредности што во нормалните земји секако би ги крстиле Колатерална штета.

Јас насабајле си станувам, уште чепам гурелчиња со малото нокте, а со другата рака го пребарувам далечинското.Не сакам да ја пропуштам водителката на Сител со мрсна коса собрана во репче и стегач од 10 денари ни под разно.
А како би ја пропуштила. Теми на нивоУ. Сите до една собрани од Дневен печат или пак гости во студио за некои си тамО изложби на петачиња што расправаат...

Филмови од времето на цутот на Сталин.
Тропска горештина мој непребол, јас едвај си чекам да дојде лето и да се курдисам со лимонадата пред телевизор и да ја изгледам серијава на МТВ по 12345 пат.

Турските серии со тие нивни страхотни заплети, со такви дебилни карактери...просто се врхунец!
Па колку домаќинки ги оставија тенџерињата на рингла да разберат дали Надидан ќе има машко или женско дете, дали Шефкет ќе и прости на Лејла и ќе ја прибере у куќата или не....

Па оние мини концерти на МТВ ми се граничат со вредност ко Цеца на Маракана просто.
Снимани кога јас сум проодувала...ако ништо друго барем имаме шанса да ги проучиме криковите на тогашните модни трендови...

Квизовие се прича сами по себе , а водителите па што ги водат се понашаат ко лек за сида да пронашле.Ко напрчени пауни...а ако изгледаат ко Мечето Ушко пред заспивање.

Долга и широка е...ако читавме сите по една книга во времето кое го трошиме на булшет емисии , досега Менса вафли ќе јадеше.
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Мислевме дека МРТВ е катастрофа, а на другите тоа им одговараше. Подоцна не забележувајќи дека и тие самите се повеќе тонат.:eek
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Абе Хипи...не тонат. Они млатат пари, а на мнозинството очите џамлии им се у телевизорите...

А јас и ти ќе брмчиме тука и ќе бараме правда.
Мхм...Шијем ти га Џуро!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD