1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте задоволни од понудената програма на Македонските Телевизии?

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Hip.Hop_MKD, 18 февруари 2012.

 1. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Народов заборави да чита со она сериине , а мозокот им реагира само кој која што и рекла во серијата и ко ќе ги слушнам на продавница - е чоек и ја така ко Ананди ( или незнам која )
   
 2. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Не сум задоволна, нема едукативни емисии и има само серии.
   
  #72 incule, 3 февруари 2017
  Последна промена од модератор: 3 февруари 2017
 3. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Не сум задоволен а причината е премногј простор за синхронизирани турски серии на македонски јазик, политички дебати.

  Народот заборави да пушта телевизија и македонски тв канали за да се опушти т.е да се релаксира со добар семеен комедија филм, со музички емисии..

  Разбирам политиката е битна и таа да не е нема живот во една држава или град но премногу ни ги пумпаат главите со тоа и се сме незадоволни од животот, владее се повеќе депресија, исто и со сапунските серии се се некој расплеткани со омраза меѓу фамилии, со неверства или пак и да се хумористични се сихронизирани со едни исти гласови (македонски актери) кој ги слушаме во повеќето од нив и не се природно одглумени како на оргинално што се.

  МРТ, Канал 5 и Сител претераа исто со народните македонски приказни а веќе сме 21ви век и треба нешто модерно од денешно време.

  Ете почнаа со серии од наша македонска продукција но единствено Преспав се задржа долго.
   
 4. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,697
  Не воопшто, затоа и си ги гледам странските каде што има убави и квалитетни серии. Нашите од турските серии не мрднаа, ниту има некоја забавна емисија или некое шоу како пример America's next top model или некое слично.
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  За America's next top model треба пари и добра организација. Треба менаџери кој после ќе се грижат за тие модели убави девојки да имаат модна кариера.
  И не само за ова шоу туку и за ред други парата е големиот проблем, можноста за тоа да се реализира целосно како што е на тие странски телевизии.
   
 6. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Кокошката или јајцето, дали фиромјаните се на ниво на турски серии и гранд продукција или таа им била сервирана?
  I`d go for the former...сепак се работи за несфатливо глупава популација на овие простори.
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Да не ги заборавиме среќни луѓе, коцки, каде има борба за мајонез.
   
  На escape и Outrider им се допаѓа ова.
 8. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,196
  Допаѓања:
  2,270
  Какви бисери излегуваат од тој квиз ич не е за потценување, :) а попрво тоа би го гледала отколку да ми го трујат мозокот со политика :)
  Ама па затоа да се живи и здрави VH1 i VH1 Classic што знаат да спасат ситуација плус да те мотивираат побрзо да работиш по дома :)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  289
  Допаѓања:
  100
  Не сум. Поготово претераа со турски серии
   

Сподели: