1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте задоволни од понудената програма на Македонските Телевизии?

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Hip.Hop_MKD, 18 февруари 2012.

 1. Wild.One

  Wild.One Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  147
  Се додека ги даваат оние турските и индиските серии не ги признавам за телевизија, една документарна емисија немаат дадено.. Ке продолжам да си гледам Дискавери :)
   
 2. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  Не ни гледам телевизија неколку месеци.
  Ако ми текне воопшто да седнам да глеам, највеќе Viasat History, Fox Crime и NG.
  Кај нас телевизииве заглавиле со истата програма 20 години.
  Се што сакам да гледам си симнувам од нет.
   
 3. AnnAmaa

  AnnAmaa Полноправен Член

  Зачленет на:
  11 јули 2012
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  20
  Ајде една серија да даваат (без репризи) ама на ден и викенд по сто пати...веќе и нашиве глумци 10-тина кој ги читаат текстовите,ми се одмилија....право да ви кажам.
  Мислам дека ќе се зголеми бројот на разводи,која жена кој маж не пропуста па ни репризи па ни тие реклами преку цел ден.
  Предлагам закон за забрана ако треба и казни!
  :^)
   
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Најголем подржувач сум ти. :biggrin
   
  На Wild.One му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Koja црна програма.... Од Шехерезади, Бандини и Бидаи преку глава ми е..... Мизерија.. Беда.... Па уште кога ќе кажат поради големиот интерес на гледачите ЕКСКЛУЗИВНО на нашата телевизија проследете ги репризното емитување бла бла бла бла ми доаѓа да скршам нешто...(punch)
   
 6. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  МТВ наесен ќе почнат паралелно да ги емитуваат сите три CSI (Las Vegas, Miami, New York) - Истрага на местото на злосторството.
  Со други зборови,
  I LOVE MTV!!! :giggle
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  retro chart :giggle
   
  На Nighty му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Ретро, ретро, ама оди прашај ги чичковците и тетките од „Criminal Minds“ од каде им главната инспирација. :p
  Шала на страна, не мислев дека ќе доживеам некогаш ова да го кажам, но последнава година и кусур, МТВ е единствената програма која вложува сериозни пари (после толку години невложување и беда!) во серии, емисии, филмови и репортажи што не ги вклучуваат Турција и Индија како земји. Често е и пример за тоа што треба да емитува една национална телевизија (да не ги споменувам и сите спортски преноси кои ни ги овозможуваат). И она, „Истражи ја Македонија“ им е одлично замислено и реализирано!
  СЕКОЈА ИМ ЧЕСТ!!!
   
  На The Tramp и Luckky им се допаѓа ова.
 9. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749
  Секако дека не сум задоволна само турски серии и вести даваат и по некоја индиска и сега ептен ретко шпанска серија.
  Ко беше ЕП ептен пријатно ме изненади МТВ кога видов дека ќе даваат CSI и Телма се добри, знам Сексот и градот го даваа а дали уште го даваат не знам исто Монк и Доктор Хаус.
   
 10. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Точно но они се поише ми изгледаат ко археолозиве во 2008ма. Се пукнаа огромни средства, се копаше копаше копаше, (од секаки луѓе, не само археолози) и се остави тоа така. Така да и овде не би ме чудело оноа - секое чудо за 3 дена.

  И сеа глеаш у дубока будуќност нашиве копиљаци праат демотиватори - секое лето не е лето без H. на мтв.
  hint тропски горештини
   
  На Nighty му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: