1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте задоволни од понудената програма на Македонските Телевизии?

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Hip.Hop_MKD, 18 февруари 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Дали сте задоволни од понудената програма на Македонските Телевизии?

  [​IMG]
  Во последно време наша продукција нема. Не се снимаат нови филмови и емисии и се носи готова програма од други држави, а Македонскиот етер е затруен највеќе со Турски и Индијски филмови, кој се само една своевидна реприза на Шпанските сапуници што се емитуваа во минатото. Се другото е политика и Турбофолк труење...
  Какви промени се потребни, дали домашното продуцирање ќе влијае позитивно?
  Секако дека ќе влијае позитивно, затоа што парите ќе се трошат во државава и ќе се снима Македонска програма.
  Што мислите вие какви промени се потребни во Македонскиот етер?
   
  На Ludaca и Marick14 им се допаѓа ова.
 2. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  немаме квалитетна програма зато и не гледам ниту една македонска телевизија .. нон стоп со таткоми се расправаме зошто нонстоп гледам дискавери или фокс лајф или пак фокс крајм....
   
  На Scars31 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  Абе едно задоволство шта да ти причам, само Турски и Индиски серии, реклами и вести. :D
   
  На Scars31 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  па глупа работа е ова сихронизацијата... да си зборуваја на турски барем турски ке зневме ко во времето на шпанските филмој сите шпански шо знаевме... неуба работа..
   
 5. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  Потребни им се промени ама драстични.
   
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Кога ќе пуштам македонски канал добивам нагон за повраќање. Најдобро би било, да се стави закон кој дозволува само една турска/индиска серија на одреден мкаедонски канал, наместо по 5 различни на истиот канал. Можеби на одредени луѓе им смета да гледаат американски серии, но факт е дека се најквалитетни и најбројни, па мора да се направи некаков баланс за да се привлчат гледачи. За забавни емисии не очекувам многу бидејќи колку водители имаме, и најважно од се, колку креативни водители и уредници имаме. Затоа, златен интернет, имам изгледано десетици серии симнувајќи ги. ;)
   
  На AnnAmaa, Selma и Andrea Bloodbucket им се допаѓа ова.
 7. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  Имаш право барем ќе научевме турски ахахаххахахаа. :D
   
 8. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  интересна работа советто за радиодифузија ја обвинува канал5 дека нема доволно македонска програма а канал 5 се вадат со турските филмој...... е ај најди НЗС сега..
   
 9. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Evet..
  Ситуацијата со медиумите ни е во очајна состојба...
   
  На Andrea Bloodbucket му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Не, не сум задоволна воопшто.
  И кога би почнало да се инвестира во забавната програма би било пропадната инвестиција. Ние немаме ни асални водители, сакаме добра програма. Се што правиме е бледа копија на она што го има по странските телевизии, но најтрагично е што нема ни кој да го води тоа. Овде не успеват тие кои вредат, туку тие кои имаат добра позадина. Додека е така ќе немаме дури ни квалитетна програма на ТВ, не пак нешто повеќе...
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: