Дали сте го снимале сексуалниот однос со вашиот партнер

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Ајде малку жешки, голицави теми, кои во денешно време пак се прекриени со велот на срамежливоста,на кои сите само ке се насмееме, а машката популација обожува да ги гледа.

Дали сте се снимале додека сте воделе љубов? Што мислите за таква домашна збирка на порничи?

Славните звезди веќе знаеме дека го практикуваат снимањето на интимните моменти па веќе и во јавност им се извртеле снимките по цел свет.
Ај да си кажам дека не сакам такво снимање, а и не би бил успешен филмот, оти јас сум уште од оние "демодираните" што сакаат секс во мрак.

Да ве слушнам вас што мислите за снимањето и гледањето на сопственото сексуално однесување, какви луѓе се тие, во смисла на слободни, бесрамни, без предрасуди.......
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
Имам одговорено на ова прашање на друг форум па ќе го копирам и тука.
Абе да, се имам снимано многу порано, кога интернетот беше диал ап и скенерот беше најсовремена машина на сите времиња...абе на времето што би рекле старите.
Итоа дејствието се одвиваше на еден компјутер од првите бројки на пентиум и со една плавосива камера којзнае дали и во пиксели беше, со едно дугме на неа како единствена опција за матно сликање.
Па после кога гледавме само матно беше (кино снимка) бидејќи од мрдањето, такви беа камерите, мрдаш и кочит ни со 3 де наочари не можиш да го изгледаш видеото. Па таа мојата нимфоманка се запна ајде сега на поинаков начин, вероватно ја палеше камерата.
И етети вториот пат кога снимавме беше исклучиво за снимката, мрдаш и чекаш да се стабилизира, пак мрдаш пак чекаш 5 секунди, па менуваш поза и чекаш да се стабилизира за пак да почниш...поглуп секс во живот не сум имал, среќа што бев тинејџер па 24/7 ми беше надрвен не мораше да почнуваме од почеток... како владава наша- работник.
А , и да го качев на интернет тогаш видеото со 1килобајт аплоад, 200 марки сметка за телефон ќе ми дојдеше, и што е најиронично никој не ќе можеше ни да го издрка на тоа видео, ништо не се гледаше па одлучив да не го качувам и го избришав.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Е, не ги мешаме славните личности во ова... Тие се снимаат додека се сексаат за да го опнат на нет и да имаат некаков си публицитет... Не можам да ги разберам, ама добро, нивна работа.

Што се однесува до мене. Не дека ме пали и дека е нешто посебно. Повеќе внимание посветуваш на тоа дали го фаќа камерата нештото отколку на таа што е над, под или пред тебе....
Имам такво искуство, не е ништо посебно, не би сакал да ми се повтори.
 
  • Like
Реакции: Prashina and diva orhideja

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
26
домче
Гледам дека е многу атратктивна темава за снимањево по цел македонски интернет... идејата е копирана од страна или во Македонија се појавува особена желба за луѓево да се снимаат?

Енивеј, јас сум против! Во сите можни случаи и сите можни околности!
 
  • Like
Реакции: Prashina

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
122
78
1,038
30
Да, сум го направила тоа со моја камера кај мене дома, но тоа е меч со 2 оштрици, лесно можеш преку ноќ да станеш „славна„
 
  • Like
Реакции: Loner

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
785
1,133
Skopje
Не сум снимал , не гледам некое задоволство во тоа или незнам што друго !