Дали сте/би се сончале топлес?

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Летото е тука. Плажа, сонце, море...Дали прктикувате да се сончате топлес?

Или само во странство?

Дали во Македонија сте се сончале топлес? Доколку не, зошто? Што ви пречи да се сончате топлес на некоја од нашите плажи?

Дали ви пречи доколку вашата девојка се сонча топлес?
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Јас било какво сончање не сакам, камо ли па топлес.
Иначе, не ми сметаат девојките што се сончаат топлес, секој има право да прави што сака. А знам дека доколку јас го направам тоа, ќе му смета на мојот дечко, и со причина.
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Да се имам сончано топлес до кај 6-7 годишна возраст хехехе. Додека не ме натераа да сфатам дека сум девојче и као било срамно .... А јас само сакав како брат ми да бидам. Што јаде тој и јас, што прави тој и јас, што облака тој и јас:)Зошто си викав морам да го носам глупиов додаток кој само ми смета хахахаха
Иначе од тогаш се немам сончано топлес:D а сакам:):)
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Ако нема никој на плажата би се сончала, едино за да немам траги од купачи после. А иначе онака да има луѓе-НЕМА ШАНСИ :)
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Зошто не би се сунчале? Срам ви е кај нас ако ве гледа некој или?
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Зошто не би се сунчале? Срам ви е кај нас ако ве гледа некој или?
Дали тебе би ти сметало ако твојата девојка се сонча топлес кога сте заедно на плажа а и кога би отишла без тебе?
Дали кога би имал сестра и одите фамилјарно на плажа,со мајка ти и татко ти,би ти сметало ли ако мајка ти и сестра ти се сончаат топлес?

Јас не би се сочала топлес,ни овде ни во странство ни било каде.Додуша не ни сакам сончање воопшто.
Да се пржам на сонцето и да умирам од горештина само заради некое си помодарство,кога на сите ни е добро познато дека е штетно,не дека не правам штетни работи во животот.Ама ги правам тие работи што и покрај тоа што се штетни јас во нив уживам,ама во сончањето не гледам никакво задоволство,можам и на сенка да си лежам,а да уживам во благодетите на плажата.
Ајде на тие што им е задоволство сончањето нека одат со мојот комшија утре во 12 часот на нива,ем ке се сончаат ем ке му помогнат. :zelen
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Па те прашувам бе,ме интересира и твое мислење за сончањето топлес.
Не само твое,ете и на машките членови,или пак ако ти беше замислата за темава само девојките да одговараат а ти како еднинствено машко,оти ја постави темата,да си потпрашуваш,тогаш се извинувам :D ...е само во тој случај го разбирам твоето кватро мавање по глава.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Па те прашувам бе,ме интересира и твое мислење за сончањето топлес.
Не само твое,ете и на машките членови,или пак ако ти беше замислата за темава само девојките да одговараат а ти како еднинствено машко,оти ја постави темата,да си потпрашуваш,тогаш се извинувам :D ...е само во тој случај го разбирам твоето кватро мавање по глава.

Јас кога одам на плажа и баба ми е до мене и е топлес. :rofl Мајка ми и сестра ми се башка.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Јас кога одам на плажа и баба ми е до мене и е топлес. :rofl Мајка ми и сестра ми се башка.
Овој одговор не важи,по четирикратно мавање по глава,сешто може човек да каже,па дури и детско размислување да произнесе :D