Дали сакате деца? | Црнобело Форум

Дали сакате деца?

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
110
52
1,028
31
Сакам деца и цел ден да ме оставиш со деца јас би играл со нив како да сум нивна возраст. Би сакал да имам свој деца, ама сеуште немам девојка за озбилно а веќе треба да имам со мојве начукано 28 години,
 

EdnoDevojce

Нов член
15 август 2018
5
4
3
Да мили суштества се дур не пораснат :D можеби еден ден би сакала да имам ако ми се појави мајчинскиот инстинкт со вистинската личност..сеа за сеа не се замислувам па ниту во блиска иднина .
 

dovefox

Истакнат Член
21 октомври 2018
38
23
108
Не сакам да раѓам деца.Ама,ги сакам внуците. :)
Што знам,можеби во иднина ќе се премислам ако налетам на вистинскиот. :^)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
29
Скопје
Сакам деца и цел ден да ме оставиш со деца јас би играл со нив како да сум нивна возраст. Би сакал да имам свој деца, ама сеуште немам девојка за озбилно а веќе треба да имам со мојве начукано 28 години,

Дали си сеуште слободен и сакаш бебе?! :D
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
215
136
1,053
И јас сум од дечарите :D веќе имам 2 свои и 5 внучиња :D . Уште сестра ми да роди и таман ќе бидеме :D . Знаат да се палави , ама ако не сега , кога ? :giggle
 

Sasho

Полноправен Член
12 ноември 2020
36
11
8
39
Сакам деца ама да одгледам прави и добро воспитани деца. Само господ ако даде да си добијам побрзо и да се живи и здрави.