Дали психички ги анализирате луѓето?

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Дали психички ги анализирате луѓето?
Јас секогаш кога ќе запознаам некој човек одма го анализирам неговото однесување, говорот и движиењето како подоцна би осознал за него и би формирал едно мое мислење . Иако порано не обрнував многу внимание порано, во последно време одма правам една ваква анализа како би дознал каков ќе бидам со таа личност (ќе правам муабет отворено или сепак ќе бидам затворен). Првиот впечаток што ќе ви го остави е најбитен, но тоа не значи дека подоцна не може да се измени.
Најбитно за мене, после ако се видиме по вторпат и ако не климнам со главата кога ќе се поздравувам, на трет муабет со таа личност не ни помислувам. :D Тоа значи дека не ми се допаѓа нејзиното однесување..
 

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
И јас се трудам да ги аналиризам ама па секогаш првиот впечаток ми е грешен ... :(
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
И јас се трудам да ги аналиризам ама па секогаш првиот впечаток ми е грешен ... :(

Пробај, на колку повеќе толку подобро се повеќе учиш и се надоградуваш, така да нема да правиш грешки понатаму.. :)
 

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
Пробај, на колку повеќе толку подобро се повеќе учиш и се надоградуваш, така да нема да правиш грешки понатаму.. :)
Со сите се обидов и на 90 % згрешив ... таков тип на чоек сум шо многу врервам во се и на се ... и зато неможам да сум аналитичар ! Фала на советот !:wub
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Паметна тактика брате може да ти се најде корисна коа ке ја усовршиш..цела наука има за говор на телото и такви работи :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
До сега за сите што сум имала впечаток бил точен, можам да ги проценам од прва. :D
На една братучетка и имам речено не е добро девојчево не се дружи со неа, таа не и на крајот испадна дека сум во право.

Сега ми текна за една личност имав лошо мислење но испадна спротивното, се согласувам дека првиот впачаток е важен но може и да се смени.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and MarGrey

Andrea Bloodbucket

Истакнат Член
18 февруари 2012
285
328
63
Првиот впечаток најчесто е погрешен. Чуѓето се одлични глумци, со повеќе лица. Добро ги анализирам, секогаш се обидувам да најдам нешто добро во нив ама... го нема. Навидум се супер, а расипани во душа.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
....едн дечко у средњу школу ми беше цело време антипатичан од почетак, без никакву пришину,чустфо одонутра,
и на крај на 4 години, 2 недеље пред матуру он избоде едога дечка од друг клас сс нож :(
дечко умре накуде болницу
рип Влатко :S
(можда ме е тема за туј ама имаја сам пречустфо гадно за тога дечка, и па ке кажу без причину
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK and JaMi

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Од прва не ги анализирам, оставам да помине време, за да ги запознаам поубаво, но секој нивни чекор ми останува во меморијата, за подоцна со сите тие впечатоци што ми ги оставила таа личност, го проценам каков е како човек, и никогаш од прва не сакам да го проценам човекот, страв ми е да не згрешам, па подоцна да се каам...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Jericho and Hip.Hop_MKD