Дали мислите дека со форумов созревате?

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Дали мислите дека преку читањето на нечии , размислувања, полека се менувале и вашите?


Мојата прва реакција, беше позитивна и затоа останав на форумов. Ми се допаѓа оваа атмосфера и се надевам дека и понатаму ќе продолжи, бидејки ова што го имаме е реткост и треба да се зачува.
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
не...преку читањето на другите размислувања а воедно и ставањето лајкови на истите...само сум се сретнала со истомисленици.
можеби и затоа останав на форумов...којзнае...
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
не...преку читањето на другите размислувања а воедно и ставањето лајкови на истите...само сум се сретнала со истомисленици.
можеби и затоа останав на форумов...којзнае...
се согласувам...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks and N|ghtmare_f

ScoobyDoo

Староседелец
17 февруари 2012
416
707
1,103
Убаво е да се согледаат нечии мислења и ставови за сите теми...
Може некое ке ти се засфиѓа и ке го присвоиш, а може и ке согледаш кај си ти во однос со другите
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and cece17

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Како па да не.

Он-топик. 100% тврдам дека работи што ќе ги сретнете на форуми нема да ги сретнете во магазини, телевизија, книги, социални мрежи и слично..- Ова се однесува за созревањето на форумите.
Да се смене размислување.... да се побие стаф.... тоа е контрадикторно на мојот карактер. Самата природа на моите особини не го дозволува тоа. Прифаќам предлози се согласувам со коментари но не дозволувам да ми го сменат мислењето, тоа успева само кај лабилни неедуцирани ликови кои си го пикаат носот од радозналост кога цитираат, некој 10 пати поинформиран од нив.
Атмосферата е кул, членовите се супер, само да се збогати со креативност, форумот би бил совршен.-Ова се однесува за каков коментар имам за форумов.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Како па да не.

Он-топик. 100% тврдам дека работи што ќе ги сретнете на форуми нема да ги сретнете во магазини, телевизија, книги, социални мрежи и слично..- Ова се однесува за созревањето на форумите.
Да се смене размислување.... да се побие стаф.... тоа е контрадикторно на мојот карактер. Самата природа на моите особини не го дозволува тоа. Прифаќам предлози се согласувам со коментари но не дозволувам да ми го сменат мислењето, тоа успева само кај лабилни неедуцирани ликови кои си го пикаат носот од радозналост кога цитираат, некој 10 пати поинформиран од нив.
Атмосферата е кул, членовите се супер, само да се збогати со креативност, форумот би бил совршен.-Ова се однесува за каков коментар имам за форумов.
па истите работи ги коментирам и разговарам со пријателите надвор од форумов,мене моите досегашни искуства ме созреваат..
јас форумот си го сфаќам како место да дружење и забава,разменување на некои искуства ... нормално дека мислењето можам само јас да си го сменам доколку увидам дека ми е погрешно,некогаш и се воздржувам од некои мислења да не предизвикам револт кај останатите членови...а кога има некој 10 пати поинформиран од некој друг нека не се прави многу паметен и да потценува туку ако знае нека му објасни на другиот на фин и учтив начин ,има членови од различна возраст,и нормално дека нивото мислење не е исто со мислењето на некој што има 40 години...а и секој има право на свое мислење макар и да е погрешно...;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue and Maks

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Па зависи, кратко време сум тука, ама често пати онака ми се нашле некои размислувања и си ги дискутирам со другар(к)ите кога ќе излезам. И оние теми во кои бараме туѓа помош, мислења и слично доста ми ПОМОГНАВТЕ вие како личности. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: goodgod