1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали имате направено натална карта, колку верувате и кој астролог би го препорачале?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Glory, 3 февруари 2015.

 1. Glory

  Glory Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 септември 2013
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  13
  Хороскопот секогаш бил популарна тема на муабет и секогаш имало поделени мислења. Некои веруваат, некои не. Сепак астрологијата, тие што добро ја познаваат, ја сметаат за релевантна наука која може да открие многу работи за некоја личност. :) Е сега, не дека секој хороскоп е точен за сите, ама и тие што веруваат и тие што не веруваат, треба да признаат дека ги имаат барем главните карактеристики на нивниот знак. :cool:
  Наталната карта, пак е нешто многу попрецизно и порелевантно, според мене, ако знае некој да ја протолкува. Јас не мислам дека наталната е гатање, баба Ванѓа или дека ја одредува судбината, туку дека само ги кажува можностите, аспектите и поволностите или предупредувањата во вашите животни полиња. (happy)
  Наталната не може да ви каже дека сигурно ќе се вработите или заљубите точно во јуни 2015, ама може да ви каже дека тогаш имате шанса, која од вас зависи дали ќе ја искористите.

  Во однос на сето тоа, ме интересираат и ваши мислења, колку верувате, зошто да, зошто не, дали сте направиле или сакате да направите и кој астролог би го препорачале?(wasntme)
   
 2. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  не верувам многу во тоа дека картава нешто точно ќе ми предвиди и не би направил ваква карта
  предвидувањата на иднината и сите тие слични работи ми изгледаат многу морничаво што е уште една причина зошто не би направил ваква карта
   
 3. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Хм. Не сум направил, а искрено би сакал да направам. Доаѓаше еден учител во Скопје од Кабала и правеше натални карти, но цената беше некои 150-180 евра и малку не ми се даваа така лесно толку пари, ама интересно е и можеби вреди. Не сум сигурен дали може да ти ја предвиди иднината, ама мислам дека збори за твојот претходен живот, од каде потекнуваат нашите проблеми кои ги имаме сега и така би ги нашле решенијата и би си олесниле за понатаму, но...
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Да бе некоја си карта ќе ми каже кога имам можност да добијам пари. Какви глупости се ова, се повеќе и повеќе се забегува од нормалниот живот. Дури и карти правеле за да ја дознаат иднината.
   
 5. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Познавате некој што прави натална карта?
   
 6. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  На мајка ми и брат ми им имаат правено натална карта и искрено многу нешта се поклопуваат. Јас сакам да ми направат, но жената која им ги изработи картите на мајка ми и на брат ми сега е во странство, а поради скапата цена на наталните карти не ми се оди кај било кој...
   
 7. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Јас би сакала да направам натална карта, но мислам дека никој не може да ви ја предвиди иднината, зошто ние сами си ја правиме да ни биде каква што ќе биде, во зависност од тоа шо го правиме секој ден. Наталната карта ќе ни помогне подобро да се запознаеме самите себеси преку карактеристиките на хороскопот и подзнакот и колкави ни се шансите да бидиме успешни, да не бидиме и слично. Не верувам дека астролог може да ви гарантира каква материјална состоба ќе имате. :)
   
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Имам направено натална уште пред 5год, ама ништо конкретно не ми беше кажано,сето тоа што ми го кажа го знаев и самата.
   

Сподели: