Дали ги читате книгите до крај?

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Да ги читам книгите до крај ако ми се интересни
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Искрено, не, не сите.
Ако некоја книга ми е интересна, цел ден ќе ја читам дури не ми откажат очите, ама ако после првите 20-30 странички не ми се допаѓа стилот, баталувам.
Памтам пред некоја година фатив да ја читам демек Why Men Love Bitches и веќе после првото поглавје се фатив како се пцујам зошто воопшто сум ја отворила. Ист е и случајот со Белиот Тигар - ми се виде интересна кратката содржина, па дадов шанса дури некаде до половина, но ми беше тооооолку развлечена и досадна, морав да баталам.
Убедливо најглупа и најбрзо која ја имам баталено е Моќта на Потсвеста. Не знам како оваа и Моќта на Вистината магично се наоѓаат во секој дом без некој да ги купи (мора да е некој заговор), ама не треба ни за огрев да служат. Поинтересно ми беше книжулето на Иван Исцелител отколку како некој затвореник силно посакувал слобода, што магично се нашол на другата страна од ѕидот. (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Треба ептен да не ми иде книгата за да ја оставам.
До сега една ми се погодила таква.
Обично не можам да ги оставам кога ќе ги почнам, па често утрото идам ко зомби оти ноќта ми поминала во читање. (drunk)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Мјауче

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Еднаш ми препорачаа една книга, Шоља чај се викаше, многу добра била. Почнувам и после 3тата страна вртам на крајот да видам што се случува и како завршува. Е таквите романтики, драми и слични одма на крај вртам и после тоа раскажувам како завршува, демек цела сум ја прочитал. Среќа не ми се случува често ова.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Мјауче

Мјауче

Нов член
1 септември 2022
18
10
3
Зависи.Веднаш забележувам дали книгата е интересна или не.Ако не е,веднаш ја оставам.