Дабстеп (Dubstep) | Црнобело Форум

Дабстеп (Dubstep)

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Dubstep - музички жанр што се појавува во почетокот на 2000та.година во Јужен Лондон како една од гранките на geridzha . Звукот на dubstep се карактеризира со стапка од околу 140 отчукувања во минута, доминантна ниска фреквенција, бас ,и редок breakbeat во позадина.
Ретко кој знае дека постои ваков музички жанр, јас неодамна го открив од друг форум.

Јас често слушам ваков вид на музика, многу ми се допаѓа, супер се за опуштање.
Многу ми се интересни.:)

Моите омилени:


http://www.youtube.com/watch?v=aHjpOzsQ9YI


Дали слушате дабстеп ?
Кои ви се омилени артисти ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis and 4FUN

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Ваков dub сигурно немаш слушнато :alien

Групава ми е некако посебна од сите дуб изведувачи... Имаат квалитети :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Немам прв пат слушам, турбо фолк дабстеп. :D
Така ми делува. :rofl
Balkan Beat :) Иначе, дечкиве се Холанѓани.


Еве и еден интересен ремикс. (Ќе ме навлечеш пак на електронска музика, девојко) :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Добра е последнава ама има и подобри.:)

Овај ремикс многу ми се допаѓа.
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Добра е последнава ама има и подобри.:)

Овај ремикс многу ми се допаѓа.
Не ја сакам оваа Кети Пери (читај буквално, пери) Комерцијална ... незнам у која мерка би ти го претставил ова. :)

Да го испоштуеме насловот на темата:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Само јас и ти заглавивме на темава.
Ретко кој слуша ваква музика.:)
Инаку Nero е многу добар.


Овие ми се интересни:


 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048, 3pi0 and 990Freak