ДНК анализа | Црнобело Форум

ДНК анализа

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Дали некогаш сте се запрашале од каде е вашето потекло?
Каде во нашава држава се прави ДНК анализа, која е цената?

Ако некој знае нешто повеќе слободно нека додаде.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

iskra

Староседелец
21 октомври 2011
204
300
1,063
На Клиника, на Судска медицина. Незнам колку чини.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
и на оваа тема местото некако не ѝ е во историја, иако е врашањето во насока на потеклото
нека е или во здравје
или во дом и семејство
ако веќе сметате дека местото ѝ е во наука и образование, тогаш би требало да е во подфорум медицина
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
и на оваа тема местото некако не ѝ е во историја, иако е врашањето во насока на потеклото
нека е или во здравје
или во дом и семејство
ако веќе сметате дека местото ѝ е во наука и образование, тогаш би требало да е во подфорум медицина
Хипи ќе ја префрли.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,932
743
На барање на членовите темата со наслов: ДНК-анализа од Историја e префрлена во Дом и семејство.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marrie and Selma

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Во I Genea институтот во Швајцарија, за тоа е најпознат и најкомпетентен во светот, може да пратите ДНК на анализа и ќе ви го откријат потеклото, кои ви биле предци, од кај дошле и слично, најевтиниот тест е околу 80евра мислам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
не би сакала да направам ДНК пошо си личам на тато а имам некои генетски карактеристики на мама... така да сигурно сум нивна и ничива!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
не би сакала да направам ДНК пошо си личам на тато а имам некои генетски карактеристики на мама... така да сигурно сум нивна и ничива!
Лошо сме се разбрале, и ја сум си како мојте и си личиме и сѐ. Целта ми беше потеклото. Дало потекнуваме од некои други народи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Лошо сме се разбрале, и ја сум си како мојте и си личиме и сѐ. Целта ми беше потеклото. Дало потекнуваме од некои други народи.
Потекнувам од племето А......ски! и нема потреба за други работи!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma