1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Грди објекти низ светот

Дискусија во форумот 'Скулптура и архитектура' започната од Hip.Hop_MKD, 8 април 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Некој архитектонски дела ни го одземаат здивот со нивната убавина, додека па други просто би посакале да пропаднат под земја. =)
  Еве мој кандидат за грд објект...
  [​IMG]
  Кој се вашите?
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  [​IMG]
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LMFAO

  LMFAO Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 април 2012
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  299
  Ryugyong Hotel во Северна Кореа...

  [​IMG]

  не само шо е грд.. и страшен е.
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  Го средија тој хотел
  [​IMG]

  И сега готов изгледа многу подобро

  [​IMG]

  Друга работа е што најверојатно никад нема во најдобар случај ни 1/8 да биде полн со гости.
   
  На LMFAO, Dee Dee и The Tramp им се допаѓа ова.
 5. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Facepalm...
  [​IMG]
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Ова сигурно е кај нас. :rofl Иначе баш ме интересира објектов кај се наоѓа. Ако не е кај нас сигурно е негде Багдад, Кандахар, Сараево.....
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
 9. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  нити Багдад нити Сараево ова е ПРИШТИНА,КОСОВО
   
 10. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897

Сподели: