1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Градови и села во светот со исти имиња на градови во Македонија

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Ananas, 11 септември 2019.

 1. Ananas

  Ananas Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2019
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  32
  Дали сте знаеле дека има Куманово во Украина, Кратово во Русија, Кичево и Охрид во Бугарија?

  Доколку најдете и други градови со исти имиња како нашите, дополнете :)
   
 2. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  132
  град Виница во Русија. За други незнам
   
  На Ananas му/ѝ се допаѓа ова.
 3. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,202
  Допаѓања:
  2,277
  Не сум баш сигурна но мислам дека имаше една област Macedonia во Америка :)
   
  На Ananas му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: