1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

|ГЛАСАЊЕ| Најдобра фотографија за 2016

Дискусија во форумот '|Натпревар| Фотографираме на тема' започната од Makedonec, 25 декември 2016.

?

Најфотограф за 2016та треба да биде??

Затворена анкета 31 декември 2016.
 1. malo

  60.0%
 2. Bibi@

  40.0%
 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Прво да напишам мал вовед како модератор на овој форум. Драго ми е што ве има доволно пријавени на овој голем форумски натпревар и се надевам дека во новата година ќе има многу повеќе интерес за натпреваров и ќе ни стане традиција изборот за најфотограф.

  Како се гласа?
  Гласот од секој член се важи како еден глас, гласот на тројцата админи на форумов ќе се важи како 2 гласа, а гласот на членовите од листата на најактивни членови ќе се важи како 3 гласа. Гласаме до 29.12.2016.

  Награда
  Победникот ја добива титулата Најфотограф која ќе стои под неговиот ник и истиот ќе биде прогласен за најчлен на форумот Дводимензионална уметност. Со оваа титула победникот ќе има можност за дуплирање на неговиот глас при гласање во идните натпревари. Неговиот глас ќе се важи како 2 гласа и често он ќе ја носи пресудата кој ќе победи кога е неизвесно. Истиот ќе има можност да отвара теми анкети за гласање наместо тоа да го прави модераторот.


  Ladies and gentlemen, start voting now!!

  @CapricornBaby
  [​IMG]


  @Kisserboy
  [​IMG]

  @Tetovchanka^^
  [​IMG]

  @malo
  [​IMG]

  @Мрчатор
  [​IMG]

  @incognito
  [​IMG]

  @Bibi@
  [​IMG]


   
 2. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Само бидете побрзи од ДИК..хааххаха се шалам
  со среќа на сите :D
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Немај гајле, ако треба ќе направиме и прегласување во Теарце:DD
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Изборно место 101 Република Црнобело :D
  За живот во форумот :D :D :D
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Мало има баш фина микро фотографија. На Мрчатор би била феноменална со малку enhancing ефекти а ла HDR. (nod)
  За гласање се мислев меѓу Сале и Биби - одличен квалитет и кадар, баш доловени атмосфери. (bravo)
  Штета не можев за двајцата.
   
  На Bibi@ му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Хахах Мрчатор сам за себе гласал. Ти е гајле.
   
 8. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,485
  Допаѓања:
  3,760
  @malo ќе гласам за твојата фотографија, не затоа што ми даде 100 евра, него ме потсети на една бивша девојка која беше 7-8 цм повисока од мене, а уствари што прават скакулците, нешто кичма исправаат:)
   
  #8 İncognito, 28 декември 2016
  Последна промена: 28 декември 2016
  На malo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Денес е последен ден за гласање just saying..
   
 10. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Гласот од секој член се важи како еден глас, гласот од тројцата админи @ipopovski @existence @Electra се важи како два гласа, а гласот од најактивните членови на месецот (ги има во табелата) се важи како 3 гласа @incognito @Ѕвездичка @Altaïr @Makedonec @malo.
  Гласовите се следни:

  @Ѕвездичка 0 гласови
  @Kisserboy 1 глас
  @Tetovchanka^^ 1глас
  @malo 8 гласа (3+3)
  @Мрчатор 4 гласа (+3)
  @incognito 2 гласа
  @Bibi@ 8 гласа (2+3)
  @BioTrpe 3 (+3)
  @Saladin 5 (+2)
  @Makedonec 1 глас
  @JaMi 0 гласови

  Поради бројот на истите гласови ќе има прегласување во истава тема до утре помеѓу @malo и @Bibi@

  @malo
  [​IMG]

  @Bibi@
  [​IMG]
   

Сподели: