Во која земја што сте патувале ви оставила најголем впечаток? | Црнобело Форум

Во која земја што сте патувале ви оставила најголем впечаток?

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Словенија - супер средено, нит ѓубре да видиш нит ништо. Алал да им е. Од кога се отцепи Југославија највеќе напреднаа. Народот фин и гостопримлив. Со цените не многу скапи. За море, имаат многу малку излез на море. Но доста ги фалат тие плажи кај што излегуваат на море.
Колата слободно можеш да ја оставиш со отворени врати и да одиш да купиш бурек. :D Никој не се замара со кражби. Многу се ретки.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
Шведска,германија и холандија со чистотата,холандија + со народот што е кул,турција гостопримливоста и раздвиженоста.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Грција, Бугарија, Албанија, Србија, Хрватска, Словенија, Унгарија, Чешка, Полска, Шведска, Норвешка, Данска, САД, Бразил, Велика Британија, Ирска, Холандија, Германија, Австрија, Швајцарија, Турција, Русија, Италија, Франција, Португалија, Канада, Финска, Летонија, Шпанија
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Грција, Бугарија, Албанија, Србија, Хрватска, Словенија, Унгарија, Чешка, Полска, Шведска, Норвешка, Данска, САД, Бразил, Велика Британија, Ирска, Холандија, Германија, Австрија, Швајцарија, Турција, Русија, Италија, Франција, Португалија, Канада, Финска, Летонија, Шпанија
Чекај малку, во овие сите си била, така?
А која ти остави најголем впечаток?
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Па Рига има многу убави градби,ноќниот живот е многу убав
Еден мој сосед беше таму, и рече дека бил најубавиот град кој го има посетено. Еднаш гледав нешто на интернет за Рига, и се гледа дека има што да се види. Сепак, центар на Балтикот е.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,396
5,901
1,683
Disco
Хунзистан. Се чуди човек како таква наказна клептократија воопшто опстојува...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Шпанија
Заради прекрасните плажи и места за прошетка
Камп Ноу и Барселона заради прекрасните градби...магичната фонтана на зајдисонце измамува воздишки.
Најмногу ми се допадна ова со скалите. Од лево ако се качиш во животот ќе имаш пари, од десно љубов :DPhoto0281.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Stojne