Волонтирање во МВР

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
оваа волнтирање ми привлече големо внимание, значи се работи за волонтирање во МВР, од страна на студенти, волонтирањето започнува од 1 јули до 15 септември,без можност за продолжување на рокот. Предност имале студентите на правни, економски, политички и филолошки науки. Има и можност да добиваш и надоместок од 4500 денари најмногу, пријавувањето трае до 21 јуни... ме интересира бидејќи секаде пишува различно, дали може да волонтираат и студенти од сите години, или мора да бидат апсолвенти... инаку, што мислите за овој чекор од страна на Владата?
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Секој може да волонтира, од било која година. Лично мене не ме привлекува, не за нешто друго, задолжителна ни е праксата во најкраток рок од еден месец за да можам да се запишам следна година а на факултет ми рекоа дека волонтирањето во МВР нема да се смета за пракса.. А и се сомневам дека ќе се стекне поголемо искуство од редење на класери и папки или сортирање на пошта.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Волонтирање има скоро за во сите Министерства и во Владата на РМ.
Следете ги огласите по весниците.
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
оваа волнтирање ми привлече големо внимание, значи се работи за волонтирање во МВР, од страна на студенти, волонтирањето започнува од 1 јули до 15 септември,без можност за продолжување на рокот. Предност имале студентите на правни, економски, политички и филолошки науки. Има и можност да добиваш и надоместок од 4500 денари најмногу, пријавувањето трае до 21 јуни... ме интересира бидејќи секаде пишува различно, дали може да волонтираат и студенти од сите години, или мора да бидат апсолвенти... инаку, што мислите за овој чекор од страна на Владата?


vo 90 posto glasi za studenti vo zavrsni studii i volontiranjeto e ograniceno na najmnogu 3 meseci !!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
vo 90 posto glasi za studenti vo zavrsni studii i volontiranjeto e ograniceno na najmnogu 3 meseci !!!

Ова се однесува за сите студенти, било во која година да се запишани, дали прва, втора или завршна, исто така важи и за постдипломски и др студии. Волонтирањето е во текот на летниот период баш три месеци оти после тоа започнува и студиската година.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Ова се однесува за сите студенти, било во која година да се запишани, дали прва, втора или завршна, исто така важи и за постдипломски и др студии. Волонтирањето е во текот на летниот период баш три месеци оти после тоа започнува и студиската година.

доаѓам Кити ако бараат француски јазик :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Волонтери, практиканти или легални робови. Ке одите ке работите 3 месеци за плата од по 4 500 денари. Работа која да ја работи некој со полно работно време сигурно би го платиле преку 20 000 денари. Министерството ке заштети зашто наместо да плати човек преку 60 000 денари, работата ке биди завршена за мизерни 13 500 денари а вие среќни зашто имате 3 месеци искуство во редење папки и писма. Сите среќни, нели? Другаро Швабо имаше еден многу добар блог пост во кој објаснува зошто практиканството е злоупотреба.. едуцирајте се, ако не ве мрзи.. http://kajsvabo1.blog.mk/2012/12/11/zloupotreba-na-volonterstvoto-i-praktikanstvoto/
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Luckky

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Мене ме интересира дали ова важи само за студенти или може и дипломирани економисти да се пријават ?