Влијание на новооткриените планети врз религијата

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Јас бев и повеќе од јасен уште првиот пат, не е толку проблемот во казнените поени, туку тоа што вистината некогаш знае да боли и да се свати како навреда. Заклучокот е дека само глуп човек може да постави вакво прашање....ете, го кажав.
Ќе повторам пак, било која света книга, доколку се интерпретира буквално, создава религија која е чиста глупост и ништо повеќе. Без разлика дали е библија, куран, веди, Телема или било што друго.
Ама изгледа дека ти се правиш глуп..абе многу убаво си е поставено прашањето, не сум јас единствена што ме интересира оваа новост...од памтивек човекот си поставува прашања и размислува дали има некаде во овој универзум некој друг живот идр...што си се фатил за интерпретација на библијата.....јасно е дека вакви сознанија ја разнишуваат било која верба...сакал сфатил сакал не сфатил....Те прашав убаво дали во телемата се зголемува или намалува бројот на следбеници, како ви е состојбата во редовите...тоа одговори ако сакаш..макар да мислам дека немате многу приврзаници.
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
44
www.oto-mk.net
Ама изгледа дека ти се правиш глуп..абе многу убаво си е поставено прашањето, не сум јас единствена што ме интересира оваа новост...од памтивек човекот си поставува прашања и размислува дали има некаде во овој универзум некој друг живот идр...што си се фатил за интерпретација на библијата.....јасно е дека вакви сознанија ја разнишуваат било која верба...сакал сфатил сакал не сфатил....Те прашав убаво дали во телемата се зголемува или намалува бројот на следбеници, како ви е состојбата во редовите...тоа одговори ако сакаш..макар да мислам дека немате многу приврзаници.
Никогаш не сум ви ја разбирал потребата на вас троловите да изигравате глупаци и дворски будали....но секој со својот фетиш, затоа терај.
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Никогаш не сум ви ја разбирал потребата на вас троловите да изигравате глупаци и дворски будали....но секој со својот фетиш, затоа терај.
Колку поубаво ќе беше да се воздржеше од потребата јавно твоето неразбирање да го постираш тука...ќе останеше поумен и поинтелигентен..ајде нема везе..и јас не ја разбирам твојата потреба да веруваш дека сите луѓе се ѕвезди(заборавив за животинскиот свет какво беше твоето мислење), не ти ја разбирам потребата за толку големо пропагирање на телемата..ама ајде како што велиш, секој со својот фетиш или просто кажано, колку му фаќа црпката.
Поздрав и убав ден..да беше женско ќе ти честитав 8-ми март ама мислам деке не си.